Projekt z eTwinning w klasie trzeciej - "Mr Rabbit saves Easter"
Podczas lekcji języka angielskiego uczniowie klasy trzeciej pracują również metodą projektu z wykrzystaniem platformy eTwinning. Umożliwia ona kontakty online ze szkołami w kraju i poza nim. Tym razem współpracujemy z ponad dwudziestoma placówkami z całej Polski. Realizacja projektów edukacyjnych jest nierozerwalnie związana z podstawą programową, ponieważ kształtuje postawy i umiejetności, które są w niej zawarte. Do tej pory poznaliśmy naszych kolegów ze szkoł partnerskich, opracowaliśmy prezentację naszej grupy i przygotowaliśmy materiały niezbędne do stworzenia internetowej gry dydaktycznnej. Nieocenione jest wsparcie rodziców.
Sylwia Kaszuba
,,Krasnoludki są na świecie’’… - wspólne obchody 180. rocznicy urodzin Marii Konopnickiej – realizujemy projekt oferowany na platformie eTwinning
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, rok 2022, ustanowił ,,Rokiem Marii Konopnickiej’’. Tą decyzją postanowiono docenić dorobek literacki oraz działalność patriotyczną pisarki. 23 maja przypada 180. rocznica urodzin patronki naszej szkoły. Pragnąc uhonorować tę zasłużoną postać, nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami, którym również patronuje literatka. Za pośrednictwem platformy eTwinning podejmiemy się realizacji szeregu aktywności, dzięki którym pogłębimy wiedzę o życiu i twórczości tej wybitnej poetki.
Katarzyna Romaniak, uczniowie klas VI a i VII a
oraz wszyscy chętni
Marzec pięknie się wystroił w kole między nami stoi.
Zapamiętaj sobie, że dzisiaj jest Dzień Kobiet.
Najlepsze życzenia składają chłopcy z klasy Ia.
W bieżącym roku szkolnym w przedszkolu realizowany jest program w ramach, którego odbywają się zajęcia Bricks 4 Kidz (czyli klocki dla dzieci).
We wszystkich grupach przedszkolnych zajęcia te prowadzone są przez panią Aleksandrę Byzdrę.
W trakcie zajęć dzieci korzystają z unikalnych modeli stworzonych przez doświadczonych inżynierów. Modele te prezentują różne poziomy trudności, co gwarantuje kreatywność dziecka w każdym wieku. Warsztaty budują wiedzę ogólną o świecie, motywują do współpracy, uczą organizacji czasu i miejsca pracy.
Grupa 6-latków zakończyła realizację etapu „Buduję i wiem”. Po feriach dzieci będą uczestniczyły w zajęciach z robotyki. Ich zadaniem będzie zbudowanie modeli, które samodzielnie można wprawić w ruch.
Małgorzata Pindel
We wtorek 8 lutego dzieci z grupy przedszkolnej „Motylki” odwiedziły szkolną bibliotekę, aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę. Rozpoczęła się realizacja projektu: Wspólne czytanie, którego celem jest wspieranie inicjacji literackiej, pokazanie dziecku na czym polega czytanie oraz rozwijanie jego kompetencji czytelniczych.
Socjalizacja do czytania pojawia się w życiu dziecka wraz z książką.
Inicjacja literacka, czyli pierwsze zapoznanie z książką powinna być wspierana przez dorosłego czytelnika, rodzica, opiekuna, nauczyciela. Oni powinni pokazać na czym polega zabawa w czytanie, gdyż w wieku przedszkolnym często dziecko nie czyta jeszcze samo, potrzebuje też kontaktu w opowiadaniu sobie obrazów.
Trzecim elementem składającym się na doświadczenie czytelnicze w wieku przedszkolnym jest wczesna alfabetyzacja, czyli doświadczenia dzieci nabywane przed obowiązkową szkolna edukacją związane z językiem, mową i kulturą czytelniczą. Znaczy to, że dzieci poznają nowe słowa, uczą się opowiadania, uczą się, że książka może być pośrednikiem poznawania mowy ojczystej i języka.
Nasza bibliotekarka pani Beata Nawrocka przygotowała dla dzieci ciekawą ofertę, zapoznała z regulaminem wypożyczania książek i zwróciła uwagę na ich poszanowanie.
Dzieci zaprezentowały krótką część artystyczną i w podziękowaniu wręczyły przygotowane przez siebie laurki.
Małgorzata Pindel
Wszystkim Babciom i Dziadkom najsłodsze życzenia przesyłają PRZEDSZKOLAKI!
Marcelina Olszewska z klasy VII b wzięła udział w literacko-plastycznym konkursie zorganizowanym w ramach XXXI festiwalu Boże Narodzenie w Sztuce. Uczennica wykonała pracę na temat, Bożonarodzeniowa Historia - Świąteczny Komiks”.
Marcelinko, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Kamila Gęsiarz
Niech się spełnią noworoczne życzenia:
te łatwe i trudne do spełnienia,
niech się spełnią te duże i te małe,
te mówione głośno lub wcale,
niech się spełnią wszystkie - krok po kroku.
Tego życzymy Wam w Nowym Roku 2022!
Klasa I a
Świąteczna zbiórka żywności
,, Dzielcie między siebie radość, przyjazne uśmiechy
i gesty dobroci, ponieważ w ożywczej rosie małych rzeczy
serce odkrywa swój poranek i doznaje umocnienia”
Khalil Gibran
W grudniu już po raz dziewiąty zorganizowaliśmy w naszej szkole zbiórkę żywności. Z zebranych produktów przygotowaliśmy osiemnaście paczek, które przed świętami pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Miłoradzu przekazali seniorom mieszkającym na terenie gminy Miłoradz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom; nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom. Dzięki zaangażowaniu i wrażliwym sercom wielu osób na twarzach obdarowanych pojawił się uśmiech.
Dziękuję Julii Hoog i Karolinie Korinth – uczennicom klasy VIII b, za rozdzielenie zebranych produktów i przygotowanie paczek.
Kamila Gęsiarz
10 grudnia zawitaliśmy w progi Dawnej Wozowni. Uczestniczyliśmy w warsztatach w pieczeniu i dekorowaniu pierników. Pani Katarzyna Burchardt przybliżyła historię oraz recepturę tych wyśmienitych specjałów. Swoją wypowiedź okrasiła legendami, które dowiodły, iż pierniki już od dawna goszczą w naszych domach, a ich wypiekanie to jeden z nieodłącznych elementów przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Przyjemnie i pożytecznie spędziliśmy czas. Wielu z nas ujawniło swoje niesamowite umiejętności kulinarne, a także zmysł artystyczny, który zaowocował piękną dekoracją gotowych już wyrobów. Zachęcamy do odwiedzenia tej niesamowitej manufaktury pierników.
Uczniowie klas VI a i VIII a wraz z wychowawcami
Gmina Miłoradz
w partnerstwie z
Pomorską Akademią Działania
realizuje projekt pn.
„Rozwój edukacji przedszkolnej w Gminie Miłoradz”
nr RPPM.03.01.00-22-0081/20
realizowany w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego
na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 3. Edukacja
Działanie 3.1.
Edukacja przedszkolna
Realizacja projektu jest wynikiem przeprowadzonej na potrzeby projektu diagnozy zatwierdzonej dn. 28.01.2021 r. przez organ prowadzący. Wsparcie skierowane jest do 80 uczniów, 5 nauczycieli oraz 80 rodziców/opiekunów prawnych uczniów. Celem projektu jest utworzenie oddziału dla 20 dzieci w wieku 3 i 4 letnich w Zespole Szkół i Przedszkola w Miłoradzu, umożliwiającego pracę z dziećmi na wysokim poziomie, do którego mają przyczynić się zaplanowane zadania, począwszy od adaptacji pomieszczeń, ich odpowiedniego wyposażenia do podniesienia kompetencji 5 nauczycieli wychowania przedszkolnego. Działania:
- utworzenie nowego oddziału przedszkolnego dla 20 dzieci 3 i 4 letnich w Miłoradzu
- podniesienie kompetencji 5 nauczycieli w zakresie kształcenia kompetencji kluczowych uczniów i ICT
- zapewnienie bieżącego funkcjonowania oddziału - zajęcia edukacyjne podnoszące kompetencje kluczowe uczniów
- praca środowiskowa z rodzicami/opiekunami prawnymi
- doposażenie placówki.
Zadania te pozwolą na utworzenie trwałych miejsc edukacji przedszkolnej, podniesienie świadomości rodziców/opiekunów prawnych na temat edukacji przedszkolnej w rozwoju dziecka, podniesienie kompetencji zawodowych nauczycieli w celu rozwoju kompetencji kluczowych uczniów, których głównym efektem będzie podniesienie kompetencji kluczowych uczniów i wychowanków placówki. Ze względu na wiejski charakter gminy, duże odległości pomiędzy miejscowościami oraz ośrodkami miejskimi część dzieci ma znacznie utrudniony dostęp do edukacji przedszkolnej. Posiadane zaplecze lokalowe pozwala nam na stworzenie oddziału dla 20 dzieci, co jest również zgodne z danymi wynikającymi z przeprowadzonej diagnozy potrzeb. Celem długoterminowym projektu jest podniesienie poziomu edukacji przedszkolnej na terenie gminy co przełoży się na lepszy start dzieci w kierunku edukacji ogólnej.
Okres realizacji projektu: od 01-06-2021 do 31-10-2022
Wydatki kwalifikowalne: 599 953,75 zł
Dofinansowanie z Funduszy Europejskich: 509 960,69 zł
Wkład własny Beneficjenta: 89 993,06 zł
Ruszamy z przygotowaniami do 30 Finału WOŚP w Gminie Miłoradz!
Po raz kolejny razem z WOŚP grać będzie Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu
Szefem Sztabu odpowiedzialnym za organizację Finału i rozliczenie w tym roku jest Pani Lidia Kwitnewska. Już teraz można zgłaszać do niej chęć współpracy, przekazywać przedmioty do licytacji, na loterię czy też wesprzeć w dowolny, wybrany przez siebie sposób.
Wzorem ubiegłego roku działać będziemy również online!
Niebawem ruszą pierwsze aukcje na allegro!
Za aukcje internetowe oraz promocję odpowiedzialna będzie Pani Anna Celiowska-Nietrzebka i to do niej można przekazywać gadżety do licytacji online.
GRAMY DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!
Wierzymy, że będziecie z nami również w tym roku!