KONKURS DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W RAMACH NARODOWEGO SPISU POWSZECHNEGO. WYGRAJ ATRAKCYJNE NAGRODY!
Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań, z tej okazji Urząd Statystyczny w Gdańsku zaprasza do udziału w konkursie.
Jesteś uczniem szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej na terenie województwa pomorskiego? Weź udział w konkursie związanym z odbywającym się właśnie Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań.
Do wygrania cenne nagrody – dysk 1TB, bezprzewodowe głośniki JBL i inne.
Co trzeba zrobić, aby wziąć udział konkursie? Należy odpowiedzieć na konkursowe pytanie „NSP 2021. Dlaczego się liczymy?” . Sposób realizacji – dowolny, czyli może to być wiersz, piosenka, skecz, inscenizacja, film, teledysk itp. Do konkursu uczeń może przystąpić indywidualnie, można też stworzyć zespół (maksymalnie 4-osobowy).
Plik należy przesłać do 11 maja na adres gdansk.stat@gmail.com. Przed przystąpieniem do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem, który jest dostępny tu: https://gdansk.stat.gov.pl/.../konkurs-nsp-2021-dlaczego... ponadto znajdziecie tam formularz zgłoszeniowy.
Na pewno będziecie potrzebowali więcej informacji o spisie. Podpowiadamy – można znaleźć je tu: https://spis.gov.pl
(pytania, aplikację demo, informacje o celu i wiele innych). Formularz też poznacie, jak usiądziecie razem z Rodzicami, kiedy będą Was spisywać przez Internet (najwygodniejsza forma udziału w spisie).
Powodzenia!
Igor Kaszuba z klasy ósmej zajął pierwsze miejsce w kategorii prac multimedialnych w XXVIII wojewódzkim etapie Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę. W swojej prezentacji przedstawił życie pradziadka, który był nieletnim więźniem obozów koncentracyjnych w Stutthof i Mauthausen Gusen.
Jury skierowało pracę Igora do etapu ogólnopolskiego.
Sylwia Kaszuba
SKKT w Miłoradzu
Z radością informujemy, że od poniedziałku 19 kwietnia nasze przedszkolaki wracają do zajęć stacjonarnych w przedszkolu!
Autobusy będą kursowały tak jak wcześniej.
W ramach projektu English Teaching realizowanego dzięki Polsko - Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju jego uczestnicy mieli okazję wziąć udział w warsztatach na temat historii pisma. W związku z pandemią odbyły się one zdalnie. Zajęcia przeprowadziła pani Izabela Hirsz - Leopolt z Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Malborku. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i naprawdę zaskakujących rzeczy. Z całego serca polecamy warsztaty online przygotowywane przez bibliotekę.
Sylwia Kaszuba
Wielkanocne życzenia
Z okazji świąt Zmartwychwstania Pańskiego uczniowie klasy 3 a przygotowali w formie prezentacji wielkanocne życzenia. Ich treść została też zapisana na własnoręcznie wykonanych kartkach świątecznych przygotowanych dla najbliższych.
Miłą niespodzianką dla dzieci były wielkanocne paczki. Dziękujemy Pani Annie Dawidowicz i Pani Wioletcie Wojtasik za zaangażowanie w przygotowanie zajączkowych upominków.
Wychowawca klasy 3 a
Małgorzata Pindel
UWAGA!
Informujemy, iż w związku z nowymii restrykcjami związanymi z COVID-19 ogłoszonymi przez Ministerstwo Zdrowia wszystkie oddziały szkolne i przedszkolne od dnia 29.03.2021 do dnia 9.04.2021 przechodzą na nauczanie zdalne.
W sprawach pilnych sekretariat szkoły czynny będzie w godzinach 8:00 - 13:00.
Zgodnie z rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki od dnia 22.03.2021 r. do 11.04.2021 r. wprowadza się w klasach I-III Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Miłoradzu naukę z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Wszystkie obowiązujące do tej pory ustalenia pozostają bez mian.
Przedszkole działa tak jak dotychczas.
Pilne! Zmiana decyzji w sprawie organizacji nauczania.
Przepraszamy za podaną informację o godzinie 8.00 wprowadzającą niezmienioną organizację pracy naszej szkoły.
Dopiero o godzinie 10.30 ukazało się rozporządzenie MEN, które jednoznacznie określiło, że w szkole może przebywać tylko do 50% uczniów klas I-III. Zmusiło to nas do zmiany ustaleń i od poniedziałku 15.03 musimy wprowadzić nauczanie hybrydowe wg zasady, że tylko jedna klasa może być w szkole. Zaczynamy od klasy pierwszej i tak w kolejne dni klasa II i III. Pozostałe dwie klasy będą odbywały naukę zdalną z wykorzystaniem CR.
W poniższych linkach karty zgłoszenia dziecka do przedszkola i szkoły.
Karty należy złożyć w sekretariacie szkoły.
Walentynkowe zabawy
Walentynki to dobry dzień, żeby zintegrować klasę. Jest to nie tylko dzień zakochanych, ale przede wszystkim dzień sympatii, przyjaźni, miłości, okazywania pozytywnych emocji i dzielenia się nimi z innymi.
Z tej okazji w piątek 12 lutego w klasie 3 a odbyła się walentynkowa zabawa. Okazją do wytworzenia radosnego nastroju w grupie była piękna dekoracja i przygotowane przez rodziców niespodzianki.
Uczniowie najpierw wyruszyli z Amorem w walentynkową podróż po świecie, a potem wzięli udział w różnych walentynkowych zabawach. Dzięki nim uczyły się nawiązywania pozytywnych kontaktów interpersonalnych oraz dostrzegania pozytywnych cech w sobie i w innych osobach. Rozwijały również umiejętności matematyczne, językowe oraz motorykę, wyobraźnię, orientację przestrzenną, szybkość reakcji i koncentrację.
Przygotowane wcześniej walentynkowe kartki okolicznościowe i pięknie ozdobione serduszka dzieci mogły wręczyć bliskim i kochanym osobom.
Dziękujemy za pomoc w przygotowaniu uroczystości Pani Annie Dawidowicz i Pani Wioletcie Wojtasik.
Wychowawca klasy 3 a
Małgorzata Pindel
" Tłusty czwartek" to okazja do usprawiedliwionego tradycją pączkowego szaleństwa. Z tej okazji Rada Rodziców zakupiła dla wszystkich uczniów przepyszne pączki.