Tuż przed obchodami Dnia Chłopaka, w progach naszego zacnego Gimnazjum, powitaliśmy klasy pierwsze. Członkowie koła teatralnego zorganizowali szkolne otrzęsiny. Poprzedzone one zostały przedstawieniem ukazującym blaski i cienie uczniowskiego życia. Aby znaleźć się w gronie gimnazjalistów, pierwszoklasiści musieli zmierzyć się z kilkoma wyzwaniami, które wymagały od nich kreatywności oraz poczucia humoru. Swoich podopiecznych, w zabawach, dzielnie wspierali wychowawcy. Okazało się, że nasi najmłodsi koledzy odznaczają się bogatym wachlarzem talentów. Nam szczególnie zapadły w pamięci umiejętności wokalne i taneczne.
Pierwszaki, bardzo cieszymy się z Waszej obecności i raz jeszcze serdecznie witamy!
Członkowie koła teatralnego
Klasa II b szkoły podstawowej w ramach programu „Poznajemy zawody naszych najbliższych” w piątek 9 października odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Malborku. Uczniowie mieli okazję z bliska zobaczyć, jak wygląda codzienna praca policjantów.
Dzieci najpierw zwiedziły Centrum Dowodzenia, gdzie pracują najbardziej doświadczeni policjanci. Ich zadaniem jest decydowanie o działaniach innych funkcjonariuszy. Muszą oni doskonale znać topografię miasta i jego okolic oraz wiedzieć, jaką decyzję podjąć w przypadku różnych zgłoszeń o zaistniałych zdarzeniach. W tym pomieszczeniu znajduje się kilka monitorów, na których można obserwować wybrane ulice i miejsca objęte miejskim monitoringiem. Umożliwia to uzyskanie informacji o przyczynach, sprawcach i skutkach zaistniałych zdarzeń. Uczniowie z ciekawością obserwowali pracę dyżurnego, który przyjmował zgłoszenia o zdarzeniach.
W pokoju techników kryminalistyki uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ujawnia się ślady pozostawione na miejscu zdarzenia. W specjalnej walizce znajduje się sprzęt i znaki drogowe niezbędne do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Znajdujące się tu reflektory umożliwiają zrobienie podejrzanemu zdjęcia i sprawdzenie jego podobizny w bazie danych. Tu też są pobierane i sprawdzane odciski palców. Uczniowie na pamiątkę swoich odwiedzin w komendzie zrobili sobie odciski dłoni.
Duże zainteresowanie wzbudziły policyjne radiowozy i motocykle. Uczniowie mieli możliwość poznania wnętrza radiowozu. Dowiedzieli się, że z tyłu znajduje się niewielka oddzielona dla dwóch osób przestrzeń przeznaczona do przewozu przestępców. Inny większy radiowóz służy policjantom Wydziału Ruchu Drogowego. Jest on wyposażony w sprzęt umożliwiający udzielanie pierwszej pomocy na miejscu wypadku. Jeden z funkcjonariuszy zaprezentował dzieciom sygnały dźwiękowe i świetlne używane przez policjantów w czasie akcji.
Wizyta w komendzie była dla uczniów wielką atrakcją i okazją do poznania podstawowych zadań Policji. Odpowiedzialna i niebezpieczna praca policjantów na pewno jest interesująca, gdyż kilkoro dzieci zadeklarowało, że zostaną policjantami.
M. Pindel
29 września 2015 roku Samorząd Uczniowski przygotował w naszej szkole obchody DNIA CHLOPAKA.
Chłopców, chłopczyków oraz mężczyzn mamy łącznie 124 nie licząc przedszkolaków. Dziewczęta przygotowały dla każdego dużego oraz tego małego mężczyzny śliczne kartki z życzeniami oraz pięknie zapakowany słodki upominek.
I z okazji tego dnia niezwykłego,
Życzymy Wam CHŁOPCY wszystkiego najlepszego,
humoru radosnego, i aby codziennie spotykało Was coś magicznego.
I uśmiechu pogodnego na każdy moment życia. Samych szóstek w dzienniku i niespodzianek bez liku.
A po życzeniach przyszła pora na zabawę…….. Od godz. 12.20 do 14.30 bawiliśmy się przy dźwiękach dobrej muzyki, którą zresztą sami wcześniej wybrali nasi szkolni DJ-e. Na początku każdy się krępował wyjść na parkiet, ale później (głównie dzięki dziewczętom, które dzielnie ruszyły w tany) dyskoteka się rozkręciła. Tancerzem nr. 1 został Łukasz Walczak. Wszyscy się świetnie bawili, a gdy ktoś poczuł zmęczenie mógł przysiąść sobie na bocznych ławeczkach.. Nie tylko uczniowie dobrze się bawili, pani Ania Skorupowska również rozkręcała imprezę i zachęcała wszystkich do tańca. Około godziny 14:20 wszyscy rozeszli się do domów, smutni że ta dyskoteka tak szybko się skończyła, ale byliśmy pełni pozytywnych wrażeń i dobrych emocji. Z utęsknieniem czekamy na następną taką imprezę szkolną!
Zajrzyj do galerii i sprawdź czy też świetnie się bawiłeś/ aś.
Dnia 05.10.2015r. klasa I a i I b Szkoły Podstawowej wybrały się na wycieczkę do Arboretum Wirty - (5 km od Zblewa, 17 km od Starogardu Gdańskiego, nad jeziorem Borzechowskim) - najstarszego w Polsce leśnego ogrodu dendrologicznego. Został on założony w 1875 r. przez nadleśniczego Adama Putricha na fali panującej wtedy w Europie mody na zadrzewienie gatunkami z innych stref klimatycznych.
Do lat pięćdziesiątych XX wieku staraniem nadleśniczych Kazimierza Szulisławskiego i Józefa Pozorskiego wzbogacono kolekcję o nową aleję drzew egzotycznych i zajmujące około 0,44 ha alpinarium. W latach 80-tych zasadzono m.in. wiele drzew dalekowschodnich i zmodernizowano techniczne zaplecze arboretum. Składa się ono z gospodarczej wyłuszczarni szyszek, klimatyzowanych komór chłodniczych do przechowywania nasion, magazynu szyszek, punktu sprzedaży sadzonek (dużo ciekawych sadzonek w ofercie) oraz szklarni.
Dziś Arboretum w Wirtach przeżywa swą drugą młodość. Zachwyca swym pięknem i przez to stało się pozycją obowiązkową dla każdego turysty. Ogród podzielony został na cztery części: ogród dendrologiczny, roślinność europejska, amerykańska i azjatycka. Na 33 hektarach, pośród ponad 450 gatunków drzew i krzewów stworzono m.in. ścieżkę widokową oraz dydaktyczną o długości około 2,7 km, pozwalającą poznać różne typy lasów oraz sposoby ich zagospodarowania i ochrony. Absolutnie nie wolno przegapić najciekawszych okazów ogrodu, a są to m.in. cyprysik groszkowy oraz tulipanowiec amerykański
Po przejściu ścieżki edukacyjnej biesiadowaliśmy przy ognisku i piekliśmy kiełbaski. Następnie ozdabialiśmy plakat Pani Jesieni skarbami znalezionymi w lesie. Odbyły się również gry i zabawy sportowe. W drodze powrotnej mieliśmy przyjemność zwiedzić Stadninię Koni.
Składamy gorące podziękowania rodzicom za pomoc.
Wychowawcy klas I
5 października 2015 r. Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu gościł na spotkaniu autorskim panią Wiolettę Piasecką.
Pisarka wystąpiła w oryginalnym, widowiskowym stroju wróżki. Zajmująco opowiadała o swojej twórczości, przedstawiła kabaret kukiełkowy, zadawała ciekawe zagadki piłkarskie. Doskonale potrafiła nawiązać kontakt z każdą grupą wiekową.
Spotkanie składało się z dwóch części. W jednej uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas II i III. W drugiej- uczniowie kl. IV, V ,VI.
Pani Wioletta Piasecka jest autorką bajek, baśni, sztuk teatralnych, słuchowisk radiowych, biografii. Jej utwory mają charakter terapeutyczny, poprawiają samopoczucie, przywracają wiarę we własne możliwości, sprawiają , że chce się żyć kolorowo i z uśmiechem.
Było nam niezmiernie miło gościć pisarkę, która odwiedziła już ponad 1500 szkół, bibliotek, przedszkoli w Polsce oraz poza granicami naszego kraju.
Podczas spotkania panowała wspaniałą atmosfera.
Występ odznaczał się profesjonalizmem, a pasjonujące opowieści o życiu i twórczości H. Ch. Andersena oczarowały całą publiczność.
Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książek pisarki, uzyskania autografu oraz pozowania do wspólnej pamiątkowej fotografii.
Opracowała: Beata Nawrocka
30.09.2015r. w przedszkolu odbyła się ważna uroczystość DZIEŃ CHŁOPAKA. Dziewczynki wręczyły chłopcom upominki, zaśpiewały sto lat, nie obyło się bez tańców, a także nie zabrakło poczęstunku. Dzień upłynął nam w miłej i radosnej atmosferze.
Serdecznie dziękujemy pani Marcie Nietrzebka i pani Judycie Bach za pomoc w zorganizowaniu uroczystości.
Angelika Grąmbelska
Monika Dramińska
18 września 2015 roku w Malborku odbył się tzw. ”Bieg Trzeźwości”. Nasza szkoła wspiera działania prozdrowotne dlatego jak każdego roku nasi uczniowie bardzo licznie wzięli w nim udział. Startowało łącznie 30 naszych sportowców ze Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum.
W tym roku triumfowała indywidualnie oraz drużynowo SP zajmując miejsca na podium.
A oto nasi szkolni olimpijczycy:
Filip Gucwa – I mce w biegu na 400 m
Gabriela Wierzba – II mce w biegu na 400 m
Julia Jendernalik – III mce w biegu na 400 m.
Warto wspomnieć o gimnazjalistach. Nie zajęli miejsc na podium, jednak nie wiele brakowało.
Patryk Magnisiak – VI mce w biegu na 1500 m
Wiktoria Małodzińska – VI mce w biegu na 1200 m
Olivia Wróbel – VII mce w biegu na 800 m
Jakub Kondrat – VII mce w biegu na 1200 m.
Więcej zdjęć w galerii. LK
Z 18 na 19 września 2015 r. po raz kolejny uczestniczyliśmy w szkolnym nocowaniu, które pomału wpisuje się w tradycje naszej szkoły. Chętnych nie brakowało. Na sali sportowej z własnym ekwipunkiem pojawiło się 40 uczniów.
Ten wieczór rozpoczęliśmy biesiadą przy ognisku. Co prawda śpiewanie szło nam nie najlepiej, jednak sam zapach pieczonej kiełbaski troszeczkę przypominał nam o minionych wakacjach.
Kiedy zrobiło się ciemno graliśmy gry zespołowe (piłka siatkowa oraz piłka nożna). Nie zabrakło oczywiście Xboksa – chłopcy uwielbiają ten rodzaj „fotelowej” aktywności. Tradycyjnie zaliczyliśmy uwielbiane przez dziewczęta KARAOKE, a drużynowo świetnie bawiliśmy się w KALAMBURY. W tej dyscyplinie Klaudia Plackowska okazała się być najlepszą.
Ok. godziny 24:30 ruszyliśmy na nocny podbój Miłoradza. Nie było nic widać. Parę osób krzyczało ze strachu :) Podczas wykonywania zadań przekonaliśmy się, jak ważna jest praca w grupie.
Bardzo szybko płynął nam czas, więc nie zauważyliśmy, kiedy była już godzina 2:00. Nadszedł czas na nocny maraton filmowy, jednak bardziej niż film woleliśmy wspólne rozmowy o życiu codziennym, i wcale nie pamiętamy fabuły. Około godziny 3.30 próbowaliśmy położyć się spać.
Wczesnym rankiem ok 6.00 zrobiliśmy pobudkę pod pretekstem robienia porządków. Za co „serdecznie” podziękowali nam opiekunowie
Bardzo się cieszymy, że pomysł nocowania w szkole spodobał się Panu Dyrektorowi i umożliwił nam organizację kolejnego nocowania.
Bardzo miło wspominamy tę noc. Zachęcamy wszystkich do udziału w takich szkolnych wydarzeniach, integracja gwarantowana bez względu na wiek.
Serdecznie dziękujemy organizatorom oraz opiekunom za wspólnie spędzoną noc. Niewyspani, ale z uśmiechem na twarzy powróciliśmy do domów.
Więcej zdjęć w Galerii.
W środę 30 września 2015 r. o godzinie 16.00
zapraszamy rodziców
na szkolenie
pt. "Dopalacze - współczesne zagrożenie dzieci i młodzieży",
które odbędzie się w budynku Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu.
Czas trwania szkolenia ok. 1 godziny.
W piątek 18 września razem z uczniami z klasy 2B i naszymi wychowawczyniami - p. Sylwią Kaszubą i p. Kamilą Gęsiarz pojechaliśmy na wycieczkę do Domu Pielgrzyma, spędziliśmy tam jedną noc.
Na miejscu zebraliśmy się już około godziny 17. Pani Sylwia wraz z Panią Grażyną Cybulak przydzieliły nam pokoje. W środku było miło i przytulnie, prawie jak u mamy. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem. Szybko się rozpakowaliśmy i zaczęliśmy oglądać pozostałe pomieszczenia. Nasz czas wolny bezpowrotnie minął i musieliśmy udać się na zbiórkę.
Pani Ania Celiowska i Pani Ania Grabowska (pracownice GOKiS w Miłoradzu) przygotowały i poprowadziły dla nas grę terenową, w której uczestniczyliśmy wraz z naszymi opiekunami. Serdecznie im za to dziękujemy. Towarzyszyło nam dużo emocji i śmiechu, niektóre zadania wymagały od nas zaangażowania oraz współpracy; wspólnie budowaliśmy pomost, szukaliśmy znaków powodzi na kościele w Mątowach Wielkich, zaplataliśmy wianki, rozwiązywaliśmy krzyżówkę... Na koniec zabawy musieliśmy odnaleźć skarb, sprawnie poradziliśmy sobie również z tym zadaniem.
Po długiej zabawie byliśmy bardzo głodni. Zasiedliśmy przy stołach i z apetytem jedliśmy pieczone kiełbaski, chleb z grilla czy sałatkę przygotowaną przez mamę jednej z naszych koleżanek. Na deser rozkoszowaliśmy się cudownym smakiem czekoladowych babeczek. Zajadaliśmy, aż nam się uszy trzęsły. Po smacznym posiłku musieliśmy po sobie posprzątać, z zapałem zabraliśmy się do pracy, następnie udaliśmy się do pokoi, aby odpocząć. Niektórzy poszli na plac zabaw, który znajdował się nieopodal budynku. Chłopcy grali w piłkę, a dziewczyny oglądały filmy.
Kiedy wszyscy byli umyci, panie zapowiedziały nieznanego gościa. Wieczorem odwiedził nas radny gminy Miłoradz – Pan Władysław Strąk. Opowiadał nam o życiu św. Doroty oraz wyjawił kilka ciekawostek związanych z Mątowami Wielkimi. Swoimi historiami zainteresował wszystkich, chętnie odpowiadał na zadawane przez nas pytania.
Wielkimi krokami zbliżał się wieczór, mieliśmy dużo czasu dla siebie. Nasi koledzy bardzo chcieli oglądać film zarejestrowany przez kamery, które znajdowały się w kościele. Mieli nadzieję, że zobaczą jakąś przerażającą „Zjawę''. Niektórzy uczestnicy wycieczki dużo czasu spędzali w kuchni, przygotowywali sobie dodatkową kolację. Pani Sylwia stwierdziła, że musimy zrobić „coś” z mlekiem - mieliśmy go dużo. Wpadliśmy na pomysł, aby je zagrzać i zrobić ciepłe kakao. Ten cudowny napój był niczym mityczna ambrozja, stał się prawdziwym hitem wycieczki. W kuchni szukaliśmy garnuszka, w którym byśmy mogli zagrzać mleko. Otworzyliśmy drzwi do spiżarni, w której na drewnianych półkach stały przetwory przygotowane przez panią Grażynę – wyglądały naprawdę ślicznie. Gdy pani Kamila zobaczyła słoiki z marynowaną dynią, stwierdziła, że chciałaby być posiadaczką jednego z nich .
Zegar wybił północ ( magiczna godzina), panie pozwoliły nam przebywać w innych pomieszczeniach Domu Pielgrzyma do godziny pierwszej. Później ogłosiły ciszę nocną. Niektórzy „mieli problemy z zaśnięciem'’. Bezsenność jest bardzo dokuczliwa…
Rano zjedliśmy śniadanie, posprzątaliśmy pokoje i czekaliśmy na rodziców. Około godziny dwunastej pożegnaliśmy się i wróciliśmy do swoich domów. Wycieczka bardzo nam się podobała, chcielibyśmy ponownie spędzić ze sobą miło czas.
Dziękujemy wszystkim, uczestnikom i organizatorom, za te wspaniałe chwile.
Zuzanna Olszewska , Weronika Pawlak– współuczestniczki wycieczki
W środę 23 września klasa II b szkoły podstawowej przywitała jesień w najstarszym w Polsce leśnym ogrodzie dendrologicznym w miejscowości Wirty nad malowniczo położonym Jeziorem Borzechowskim.
Uczniowie dowiedzieli się, że rośnie tu około 700 gatunków roślin. Niektóre z nich można zobaczyć tylko w tym ogrodzie. Rosną tu gatunki pochodzące z innych stref klimatycznych. Do najciekawszych należą: cyprysik groszkowy, żywotnikowiec japoński, tulipanowiec amerykański, orzech mandżurski. Uczniowie mieli możliwość podziwiania gatunków o niezwykłej wielkości i formie. Największe wrażenie zrobiła na nas jodła grecka. Czasami kilka osób miało problem z objęciem pni olbrzymich sosen, dębów, buków, czy daglezji. O tej porze roku spotkaliśmy niewiele kwitnących roślin, za to zauroczyły nas piękne grzyby jadalne i trujące, które są ozdobą lasu.
W czasie krótkiego spaceru ścieżką dydaktyczną zapoznaliśmy się z informacjami o wielkości zalesienia poszczególnych regionów naszego kraju i miejscach występowania np. dębu. Niektórym udało się znaleźć kilka jadalnych grzybów.
Przy ognisku porozmawialiśmy z leśnikiem o jego pracy. Najważniejsze zadania to sadzenie, hodowla i ochrona lasu, a także pozyskiwanie drewna oraz zwalczanie szkodnictwa leśnego. Leśnicy zajmują się też edukacją leśną w zakresie upowszechniania wiedzy o środowisku, zrównoważonej gospodarce leśnej oraz racjonalnym korzystaniu z zasobów lasu.
M. Pindel
9 września 2015 roku odbyły się w naszej szkole wybory na Opiekunów Samorządu Uczniowskiego.
Do głosowania przystąpiło 149 uczniów z kl. IV-VI SP oraz I-III Gimnazjum. Uczniowie mogli wybrać dwóch kandydatów z pośród 19 nauczycieli.
WYNIKI GŁOSOWANIA:
10. P. Małgorzata Wieczorek – 5 głosów
11. P. Iwona Kurpias, P. Dorota Skwarzec, P. Magdalena Zaborowska – 3 głosy
13. P. Mirela Łukawska, P. Małgorzaqta Pindel – 1 głos
OPIEKUNAMI SU ZOSTALI:
Lidia Kwitnewska, Jarosław Marks
15 września 2015 r odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Powołano komisję skrutacyjną w składzie:
Wiktoria Bogut
Anna Górczyńska
Jakub Rzoska
Kandydatury na Przewodniczącą/ ego:
W wyniku głosowania PRZEWODNICZĄCĄ zastała OLIVIA WRÓBEL
Zastępcą Przewodniczącej
WIKTORIA MAŁODZIŃSKA
GRATULUJEMY ORAZ ŻYCZYMY OWOCNEJ PRACY
1 września 2015r. o godz. 9.00 w sali gimastycznej zebrała się cała brać uczniowska, aby uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2015/2016.
Swoja obecnością uświetnili naszą uroczystość: wójt Gminy Miłoradz pan Arkadiusz Skorek, przewodnicząca Rady Gminy pani Dominika Wróbel, przewodnicząca Rady Rodziców pani Monika Król oraz licznie przybyli rodzice naszych uczniów.
Przywitaliśmy nowych uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej oraz gimnazjum, którzy złożyli uroczyste ślubowania.
Pan dyrektor pasował pierwszaków na uczniów naszej szkoły.
Tego dnia jubileusz 30-lecia pracy obchodziły pani Grażyna Sadowska oraz pani Iwona Kurpias.
Po części oficjalnej uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich sal.
O godzinie 9.00 26 czerwca 2015r. spotkaliśmy się w sali gimnastycznej, aby uroczyście zakończyć mijający rok szkolny i powitać upragnione wakacje.
Tego dnia uroczyście wręczono świadectwa uczniom, którzy osiągneli najwyższe wyniki w nauce.
Rodzicom najlepszych uczniów wręczono listy gratulacyjne.
Wybitni uczniowie zostali nagrodzeni stypendiami.
Wychowawcy dziękowali rodzicom za pomoc.
Wyróźnieni zostali uczniowie, którzy w tym roku szkolnym nie opuścili ani jednego dnia nauki.
Dwie uczennice - Iwona Wołowiec oraz Tamara Bogut - otrzymały srebrne tarcze - nagrodę za najwyższe wyniki z egzaminu gimnazjalnego.
Przyznae zostały tytuły najlepszych szkolnych sportowców, które otrzymali:
w szkole podstawowej: Kornelia Szczodrowska i Remigiusz Jaczoński
w gimnazjum: Weronika Niezgoda i Dawid Kosicki
Nasi najlepsi uczniowie
SZKOŁA PODSTAWOWA
I
Lena Kortas, Rafał Tomczyk, Natalia Wojciechowska, Julia Hoog, Luiza Krupa, Kacper Styś, Mciej Rogoziński, Oleg Brylowski |
II
Igor Kaszuba, Szymek Paszkowski, Daria Stachecka, Eliza Wróbel, Martyna Gryzło, Marysia Gucwa, Oliwier Kwiatkowski, Fabian Starzyński, Ala Szypryt, Paulinka Wiśniewska |
III
Konrad Hoog,Nadia Reimus,Paulina Kondysiak,Filip Grabowski, Zofia Michalak, Maria Milewska, Marta Chełstowska
|
IV | |||
4,55 | Kociemba Natalia | ||
4,55 | Lipigórski Dominik | ||
4,55 | Wronski Marcel | ||
4,64 | Gucwa Filip | ||
4,82 | Kosicka Nadia | ||
5,00 | Paszkowski Dominik | ||
5,18 | Wierzba Gabriela | ||
5,27 | Górczyńska Anna | ||
5,45 | Strzelecka Amelia | ||
5,64 | Jendernalik Julia | ||
5,82 | Nawrocka Alicja |
V | |||||
5,45 | Magdalena Chwiałkowska | ||||
4,81 | Zuzanna Cybulak | ||||
5,18 | Martyna Głąb | ||||
6,00 | Weronika Kaszuba | ||||
4,63 | Krzysztof Kopczyński | ||||
4,54 | Marika Piekarska | ||||
5,09 | Jakub Rzoska | ||||
5,54 | Katarzyna Modrzejewska |
VI | ||||
5,4 | Pohlenz Karina | |||
5,1 | Panter Karol | |||
5,0 | Kowacki Paweł | |||
4,9 | Grabowski Jakub | |||
4,8 | Plackowski Krystian | |||
4,8 | Jaczoński Remigiusz | |||
4,8 | Kondra Kinga |
GIMNAZJUM
I A | ||||
4,92 | MILEWSKA KATARZYNA | |||
4,92 | OLSZEWSKA ZUZANNA | |||
4,85 | WIATROWSKA MONIKA | |||
4,69 | WERONIKA PAWLAK |
I B | |||
5,54 | Adrianna Nawrocka | ||
4,92 | Oliwia Milewska | ||
4,92 | Paulina Kostrzewa | ||
4,77 | Sebastian Szewczyk |
II A | |||||
5,64 | Agnieszka Strąk | ||||
5,5 | Julia Wierzba | ||||
5,42 | Klaudia Plackowska | ||||
4,78 | Wiktoria Małodzińska |
III A | |||||
5,5 | 5,6 | Edyta Misarko | |||
4.53 | 4,7 | Weronika Niezgoda | |||
5,33 | 5,4 | Daria Sulich | |||
5,27 | 5,3 | Iwona Wołowiec |
III B | ||||
5,4 | 5,33 | Bogut Tamara | ||
5,07 | 4,89 | Pabian Filip | ||
4,93 | 5,06 | Milewska Klaudia | ||
4,8 | 5 | Kuziemkowska Laura | ||
4,53 | 4,61 | Chaińska Izabela |
Osoby ze 100% frekwencją
I
Szymon Paszkowski, Fabian Starzyński II |
Filip Grabowski |
IV
Amelia Strzelecka
VI
Krystian Plackowski
GIMNAZJUM
Łukasz Greinke klasa 2a
Wszystkim uczniom gratulujemy i życzymy miłego, bezpiecznego wypoczynku podczas wakacji!
Do 15 września 2015r. można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników dla uczniów klas III szkoły podstawowej oraz uczniów niepełnosprawnych
Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz zakupu materiałów edukacyjnych będzie przysługiwać:
uczniom pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574 zł;
uczniom pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne i społeczne (np. ciężka choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania w rodzinie);
uczniom niepełnosprawnym bez względu na dochód.
szczegółowe informacje mozna znaleźć na stronie https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/wyprawa-szkolna-2015-przyjeta-przez-rade-ministrow.html
wzór wniosku WNIOSEK_-_WYPRAWKA_SZKOLNA.doc
kwoty dofinansowania wyprawka-szkolna-2015-2016.pdf
25 czerwca odbyło się ostatnie już w tym roku rozdanie nagród, dyplomów i wyróżnień dla uczniów za osiągnięcia w konkursach przedmiotowych, zawodach sportowych oraz działalności na rzecz szkoły.
Uroczystość uświetnił występ uczniów z klasy 3 szkoły podstawowej przygotowany pod kierunkiem wychowawcy p. Małgorzaty WIeczorek.
Rozdano nagrody dla najlepszych szkolnych sportowców, podziękowania za pracę w sklepiku szkolnym, nagrody i wyróżnienia w szkolnych konkursach "Wyścig arytmetyczny" oraz "Fizyka na wesoło", nagrodzono najlepszych czytelników oraz najbardziej rozczytane klasy, wszystkich uczniów, którzy zbierali nakrętki w akcji "Nakręć się dla Tomka" oraz zwycięzców konkursu na najładniejszy zeszyt w klasie 3 SP.
Zapraszamy do galerii
25 czerwca 2015 r. dzieci z rodzicami i innymi zaproszonymi gośćmi przybyli do przedszkola, na uroczystość zakończenia roku w przedszkolu. Podczas części artystycznej w wierszach i piosenkach dzieci dziękowały wszystkim pracownikom przedszkola. Pan dyrektor podziękował wszystkim rodzicom za wspaniałą współpracę, a tym rodzicom którzy w szczególny sposób zaangażowali się w nasze przedszkole wychowawczynie wręczyły podziękowanie w formie dyplomu. Po programie artystycznym dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i upominki. Było trochę śmiechu, było trochę łez, ale się nie martwcie, bo w życiu już tak jest. Coś się zaczęło, coś się skończyło. Najważniejsze, że razem nam dobrze było.
Serdecznie dziękujemy rodzicom za przybycie, starszakom życzymy powodzenia w szkole i samych sukcesów, a maluszkom dużo promieni słońca.
Udanych wakacji życzy p. Monika Dramińska, p. Dorota Skwarzec i p. Angelika Grąmbelska.
17 czerwca 2015roku klasa trzecia wybrała się na wycieczkę do Fromborka, której celem było pogłębienie wiadomości na temat życia i znaczenia dorobku Mikołaja Kopernika, ,,Który wstrzymał
Słońce, ruszył Ziemię, polskie go wydało plemię”
Wycieczka przebiegała w twórczej atmosferze. Pani przewodnik profesjonalnie przekazywała
uczniom wiadomości o życiu i znaczeniu dorobku Mikołaja Kopernika dla ludzkości.
Uczniowie byli bardzo podekscytowani w trakcie wchodzenia na wieżę i zajęć edukacyjnych
w Planetarium. Najwięcej emocji było w trakcie koncertu w Katedrze, wszyscy z zapartym tchem
słuchali koncertu . Największą atrakcją było, że kierowcą autobusu była kobieta Pani Szaruga.
Dziękujemy naszym mamom, które opiekowały się dziećmi w trakcie wycieczki;
Pani Wioletcie Michalak
Pani Emilii Paszkowskiej
Pani Marzenie Potok
Pani Marzenie Mitlewskiej
Pani Romanie Witek, która zawsze chętnie wspiera nas na każdych wyjazdach.
Opracowała Małgorzata Wieczorek
LEKKOATLETYKA
W środę 17 czerwca 2015 roku w naszej szkole odbyły się zawody sportowe z lekkoatletyki dla uczniów ze Szkoły Podstawowej. Chłopcy i dziewczęta mieli możliwość zmierzyć się w dyscyplinach: bieg na 60 m, bieg na 600 /800 m, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową.
Tego dnia dopisała nam piękna pogoda, ogromna ilość startujących oraz wysoka forma wśród zawodników.
Klasyfikacja indywidualna:
DZIEWCZĘTA
Bieg na 60 m |
||
I miejsce |
Kornelia Szczodrowska |
9,19 s |
II miejsce |
Nadia Kosicka |
9,56 s |
III miejsce |
Zuzanna Cybulak |
9,94 s |
Bieg na 600 m |
||
I miejsce |
Gabrysia Wierzba |
2,31 s |
II miejsce |
Martyna Głąb |
2,37 s |
III miejsce |
Martyna Fryca |
2,48 s |
Skok w dal |
||
I miejsce |
Kornelia Szczodrowska |
3,35 m |
II miejsce |
Zuzia Cybulak |
3,05 m |
III miejsce |
Gabrysia Wierzba |
3,00 m |
Rzut piłeczka palantową |
||
I miejsce |
Martyna Fryca |
29,20 m |
II miejsce |
Kornelia Szczodrowska |
28,40 m |
III miejsce |
Zuzia Cybulak |
25,70 m |
CHŁPOCY
Bieg na 60 m |
||
I miejsce |
Jakub Korinth |
8,92 s |
II miejsce |
Mateusz Paszkowski |
8,95 s |
III miejsce |
Karol Panter |
9,01 s |
Bieg na 800 m |
||
I miejsce |
Jakub Korinth |
2,40 s |
II miejsce |
Krzysztof Sulich |
2,45 s |
III miejsce |
Krystian Plackowski |
2,46 s |
Rzut piłeczka palantową |
||
I miejsce |
Korinth Jakub |
52,20 m |
II miejsce |
Kacper Talarek |
41,80 m |
III miejsce |
Seweryn Sobczyk |
40,40 m |
Skok w dal |
||
I miejsce |
Karol Panter |
4,17m |
II miejsce |
Jakub Korinth |
3,94m |
III miejsce |
Daniel Korinth |
3,88m |
Gratulujemy wszystkim startującym zawodnikom.
11 czerwca 2015 roku nauczyciele wychowania fizycznego w ramach podziękowania za odniesione sukcesy sportowe, wkład pracy w życie samorządu szkolnego zorganizowali dla uczniów wyjazd na kręgle. W wycieczce wzięło udział 28 uczniów z Gimnazjum oraz ze Szkoły Podstawowej.
Celem wizyty w kręgielni było wdrażanie do rekreacji w czasie wolnym, wpajanie zasad fair play, współpraca koleżeńska oraz integracja społeczności szkolnej.
Bowling to dyscyplina, która od kilku lat cieszy się dużym zainteresowaniem w
Polsce. W malborskiej kręgielni „Alfa Club” zostały stworzone doskonałe warunki do gry zarówno dla amatorów jak i takich „zawodowców” jak my. Na terenie kręgielni mogliśmy korzystać również z: gry w bilard.
Bowling to sport i zabawa oraz atrakcyjna forma aktywnego spędzania
wolnego czasu. Każdy niezależnie od wieku oraz sprawności fizycznej mógł
spędzić 2 godziny na wspaniałej zabawie.
Dla niektórych był to pierwszy wyjazd na kręgle. Jednak z rozmów dzieci
wynikało, że z pewnością jeszcze raz powtórzą taki wyjazd.
EKREACYJNY_WYJAZD_NA_KREGLE.pdf