Dnia 23.11.2015r. w przedszkolu odbyły się zajęcia z panią Beatą Nawrocką. Dzieci wybrały się w podróż do KRAINY KSIĄŻKOLANDII. Odwiedziły dwie pory roku: JESIEŃ I ZIMĘ. Wykonały prace plastyczne, w których zaprezentowały postać PANI ZIMY oraz oznaki związane z daną porą roku. Wysłuchały wiersza K.I. Gałczyńskiego „Kto wymyślił choinki?”.
Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w ruchowych zabawach integracyjnych.
Bardzo dziękujemy pani Beacie Nawrockiej za przyjęcie zaproszenia.
Angelika Grąmbelska, Monika Dramińska i przedszkolaczki.
W piątek 20 listopada klasy II a i III szkoły podstawowej były w kinie Helios w Tczewie. Uczniowie odbyli niezwykłą podróż wraz z tytułowym bohaterem filmu „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” w reżyserii Joe Wrighta.
Piotruś jako 12 – letni chłopiec, pewnej nocy zostaje porwany do Nibylandii – fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Tu przeżywa niesamowite przygody próbując odkryć sekret matki, która porzuciła go wiele lat temu oraz znaleźć swoje miejsce w tej niezwyklej krainie. Aby ocalić Nibylandię, wraz z księżniczką Tygrysią Lilią i nowym przyjacielem Jamesem Hakiem, wykorzystując swoje magiczne umiejętności, pokonuje bezwzględnego pirata Czarnobrodego. Dzięki temu odkrywa swoje przeznaczenie. Zostaje bohaterem, którego wszyscy znają jako Piotrusia Pana.
W filmie imponują efekty specjalne, a dynamiczna, efektowna narracja utrzymuje cały czas w napięciu.
M. Pindel
Z ogromną przyjemnością informuję, że Fundacja WOŚP wyraziła zgodę, aby w naszej szkole utworzyć sztab 24 Finału WOŚP. Tak więc ruszyły przygotowania do Finału, który odbędzie się 10.01.2016 r. W tym dniu będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.
Ilość wolontariuszy jest ograniczona. Fundacja WOŚP przyznała nam 15 miejsc dlatego wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z Szefem Sztabu Panią Magdaleną Zybko-Żądłowską w celu pobrania niezbędnych oświadczeń. Jak zawsze liczę na waszą nieocenioną pomoc, współpracę i zaangażowanie.
Pozdrawiam Was gorąco i pamiętajcie aby w całym Waszym graniu było dużo pogody i bardzo, bardzo pozytywnej energii.
Szef Sztabu:
Magdalena Zybko-Żądłowska
Dnia 19.11.2015r. w grupie BIEDRONKI odbyło się spotkanie z LOGOPEDĄ panią Agnieszką Podolską- Ulatowską. Podczas zajęć dzieci wykonywały ćwiczenia usprawniające narządy mowy. Dużo radości było podczas zabawy związanej z oddychaniem „Motyle i słomka”. Na zakończenie spotkania dzieci bawiły się w rozpoznawanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta oraz naśladowanie ich odgłosów.
Dziękujemy pani Agnieszce za przeprowadzenie zajęć.
Angelika Grąmbelska i przedszkolaki.
W przedszkolu dnia 12.11.2015r. odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Bożeną Mitlewską. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom o konieczności dbania o czystość i zdrowie. Nasz gość w ciekawy sposób dla dzieci przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce wielkie serce. Oczywiście wszystkie przedszkolaki od gościa otrzymały kolorowe naklejki – DZIELNEGO PACJENTA.
Bardzo dziękujemy pani Bożenie Mitlewskiej za przyjęcie zaproszenia, mile spędzony czas i za dobre rady.
Angelika Grąmbelska, Monika Dramińska i przedszkolaczki.
W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Apel pt.”Barwy naszej Ojczyzny” przygotowała P. Ewa Kiełdyś-Lemanowska z uczniami klas 4-6 szkoły podstawowej. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była P. Lucyna Siemianowicz. Uroczystość została wzbogacona lekcją żywej historii, w trakcie której uczniowie ZSiP w Miłoradzu mogli obejrzeć eksponaty – militaria związane z historią oręża polskiego. Dwóch uczniów z klasy 6 w mundurach i w wyposażeniu wojskowym pełniło wartę w trakcie uroczystości przy portrecie Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Dnia 06.11.2015r. klasa I a i I b Szkoły Podstawowej wybrały się to teatru w Elblągu na spektakl pt „W 80 dni dookoła świata”
Jest to jedna z najbardziej popularnych powieści przygodowych na świecie, której akcja toczy się w scenerii XIX wieku. Londyński dżentelmen Fileas Fogg, wiódł samotne, monotonne i uporządkowane życie. Tak było do czasu, gdy założył się z kolegami z ekskluzywnego klubu o to, że w osiemdziesiąt dni objedzie świat dookoła.
W dzisiejszych czasach podróż samolotem dookoła świata z pewnością nie trwałaby aż 80 dni. Spektakl jest opowieścią o licznych najniebezpieczniejszych, zaskakujących i tajemniczych przygodach w czasie wyścigu przez świat w 80 dni.
Sładamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc.
Wychowawcy klas I
W dniu 3 listopada na godzinie wychowawczej uczniowie klasy II a gimnazjum mieli okazję poznać historię, regulamin i zasady działania Polskej Organizacji Wojskowej z Malborka. Udało sie to dzięki uczniom klasy trzeciej gimnazjum Cezaremu Ditrichowi i Mikołajowi Dudzie, którzy do tej organizacji należą. Chłopcy pokazali teoretyczną, jak i praktyczną stronę swoich zainteresowań. Uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się, jak wygląda postawa zasadnicza, krok defiladowy, czym jest musztra. Podziwiamy i dziękujemy.
Sylwia Kaszuba z wychowankami
Dnia 20 października 2015 roku uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział, w zorganizowanym przez wychowawców, spotkaniu autorskim. Nasza szkołę odwiedziła pani Izabela Chojnacka – Skibicka, autorka książek „Miłość na Gruzach Kosowa”, „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”.
Pani Izabela mieszka małej, żuławskiej wsi nieopodal Malborka. Pisarka przybliżyła nam historię swojej 'toksycznej miłości', która pozbawiła ją, radości życia i wolności. Będąc w Kosowie na własne oczy widziała ubóstwo, przemoc, poznawała kraj, który jeszcze niedawno walczył o suwerenność. Opowiedziała o kulturze, kuchni, modzie, miejscu kobiety w społeczeństwie islamskim. Swoimi historiami wprowadziła w trans ( oczywiście jak najbardziej pozytywny ) obecnych na spotkaniu drugoklasistów. Z zapartym tchem słuchaliśmy historii jej życia, wytężaliśmy słuch, aby nic nam nie umknęło.
Było dużo śmiechu, radości i zabawy. Kiedy opowiadała nam o książce, nad którą właśnie pracuje, chętnie mówiła o problemach współczesnej młodzieży, podawała przykłady ze swojego życia, niektóre nami naprawdę wstrząsnęły.
Spotkanie dobiegło końca, opuszczaliśmy klasę z wielką niechęcią. Kto chciał, mógł kupić jedną z książek pisarki. Pani Izabela była miłą i otwartą na świat kobietą, chętnie odpowiadała na zadawane przez nas pytania. Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze raz gościć ją w naszej szkole.
Weronika Pawlak, uczennica klasy IIa
W środę 28 października uczniowie z klasy II b szkoły podstawowej odwiedzili Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Malborku. Tym razem w ramach programu „Poznajemy zawody naszych najbliższych” dzieci miały okazję poznać pracę bibliotekarza.
Biblioteka mieści się w pięknym Centrum Kultury i Edukacji SZKOŁA ŁACIŃSKA. Uczniowie poznali wnętrze oraz bogaty księgozbiór biblioteki. Liczy ona około 15 tys. woluminów. Mieści się tu też mediateka, w której gromadzone są zbiory multimedialne (audiobooki, gry komputerowe i telewizyjne, nagrania utworów muzycznych). W czytelni uczniowie poznali m. in. stanowiska komputerowe dla osób słabowidzących i niewidomych. Duże zainteresowanie wzbudziła klawiatura brajlowska.
Zadaniem bibliotekarza jest gromadzenie i opracowywanie materiałów bibliotecznych, udostępnianie zbiorów na miejscu i wypożyczanie na zewnątrz, przygotowanie i prowadzenie zajęć z zakresu edukacji czytelniczej, organizowanie spotkań z pisarzami, ilustratorami książek, warsztatów literackich, występów teatralnych, konkursów.
Dzieci wzięły udział w zajęciach Pozytywny bohater poświęconych akcji: Stop Agresji i Przemocy!. Celem tych zajęć było wskazanie uczniom właściwych wzorców zachowań oraz przybliżenie złożoności systemu ludzkich reakcji. Dzieci wzięły udział w dyskusji na temat obejrzanych scenek, w których bibliotekarki zamieniły się w aktorki i zagrały m. in. krowę, babcię, harcerkę, czy czarownicę.
Po zajęciach w bibliotece zwiedziliśmy najciekawsze miejsca Centrum Kultury i Edukacji SZKOŁA ŁACIŃSKA.
M. Pindel
poświęcony tragicznie zmarłemu
DYREKTOROWI
KRZYSZTOFOWI ŻOŁĘDZIEWSKIEMU
22 października 2015 roku w naszej szkole
odbył się pierwszy memoriał poświęcony
tragicznie zmarłemu przed dwoma laty
Dyrektorowi ZSiP w Miłoradzu Krzysztofowi Żołędziewskiemu. Od 1 września 1999 do 31 sierpnia 2013 Dyrektor Gimnazjum w Miłoradzu. Od 1 września 2013 do 11 października 2013 Dyrektor ZSiP w Miłoradzu.
Zwycięzcy biegów:
Szkoła Podstawowa: 2005 i młodsi:
I – Gabrysia Wierzba, Filip Gucwa
II -Julia Jendernalik, Kacper Kondra
III – Marysia Mitlewska, Marcel Wroński
2003-2004
I – Martyna Głąb, Kacper Talarek
III – Natalia Kociemba, Daniel Korinth
Gimnazjum:
2002
I – Julia Owsianka, Jakub Korinth
II – Kinga Kondra, Krystian Jasiński
2000-2001
I – Wiktoria Małodzińska, Łukasz Walczak
II – Milena Adamczyk, Cezary Dietrich
III – Oliwia Różcka, Patryk Magnisiak
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
OGŁASZA
KONKURS NA WYKONANIE „KOTYLIONA”
Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ
ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na wykonanie najładniejszego kotylionu na Święto Odzyskania Niepodległości.
· Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV – VI SP oraz kl. I-III GIM.
· Wykonane kotyliony trzeba dostarczyć do p. Lidii Kwitnewskiej do dnia 2 listopada 2015 r (poniedziałek). Kotylion trzeba podpisać na zewnętrznej stronie.
· Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa, a zwycięski kotylion posłuży za wzór, będzie powielony i noszony przez wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły w dniu apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.
· Liczymy na samodzielność, estetyczność i oryginalność w wykonywaniu prac.
· Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 3 listopada 2015 roku (wtorek).
· Szanowna Komisja w składzie: P. Kamila Kabatc, P. Ewa Kiełdyś – Lemanowska, P. Lidia Kwitnewska, P. Jarosław Marks oraz Olivia Wróbel – przewodnicząca SU