Zakładki

  • PODRÓŻ DO KSIĄŻKOLANDII

    Dnia 23.11.2015r. w przedszkolu odbyły się zajęcia z panią Beatą Nawrocką. Dzieci wybrały się w podróż do KRAINY KSIĄŻKOLANDII. Odwiedziły dwie pory roku: JESIEŃ I ZIMĘ. Wykonały prace plastyczne, w których zaprezentowały postać PANI ZIMY oraz oznaki związane z daną porą roku. Wysłuchały wiersza K.I. Gałczyńskiego „Kto wymyślił choinki?”.
     Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w ruchowych zabawach integracyjnych.

    Bardzo dziękujemy pani Beacie Nawrockiej za przyjęcie zaproszenia.

    Angelika Grąmbelska, Monika Dramińska i przedszkolaczki.

     

  • Byliśmy w kinie

                W piątek 20 listopada klasy II a i III szkoły podstawowej były w kinie Helios w Tczewie. Uczniowie odbyli niezwykłą podróż wraz z tytułowym bohaterem filmu „Piotruś. Wyprawa do Nibylandii” w reżyserii Joe Wrighta.

                Piotruś jako 12 – letni chłopiec, pewnej nocy zostaje porwany do Nibylandii – fantastycznego świata piratów, wojowników i wróżek. Tu przeżywa niesamowite przygody próbując odkryć sekret matki, która porzuciła go wiele lat temu oraz znaleźć swoje miejsce w tej niezwyklej krainie. Aby ocalić Nibylandię, wraz z księżniczką Tygrysią Lilią i nowym przyjacielem Jamesem Hakiem, wykorzystując swoje magiczne umiejętności, pokonuje bezwzględnego pirata Czarnobrodego. Dzięki temu odkrywa swoje przeznaczenie. Zostaje bohaterem, którego wszyscy znają jako Piotrusia Pana.

                W filmie imponują efekty specjalne, a dynamiczna, efektowna narracja utrzymuje cały czas w napięciu.

                                                                                                                                     M. Pindel

  • WIELKIE SIEMA !!!

     

     

     

     

                Z ogromną przyjemnością informuję, że Fundacja WOŚP wyraziła zgodę, aby w naszej szkole utworzyć sztab 24 Finału WOŚP. Tak więc ruszyły przygotowania do Finału, który odbędzie się 10.01.2016 r. W tym dniu będziemy zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pediatrycznych i dla godnej opieki ludzi w podeszłym wieku.

              Ilość wolontariuszy jest ograniczona. Fundacja WOŚP przyznała nam 15 miejsc dlatego wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt z Szefem Sztabu Panią Magdaleną Zybko-Żądłowską w celu pobrania niezbędnych oświadczeń. Jak zawsze liczę na waszą nieocenioną pomoc, współpracę i zaangażowanie.

              Pozdrawiam Was gorąco i pamiętajcie aby w całym Waszym graniu było dużo pogody i bardzo, bardzo pozytywnej energii.

     

                                                              Szef Sztabu:

                                                               Magdalena Zybko-Żądłowska

     

     

     

     

                                                                                          

  • WYRAŹNIE MÓWIMY

    Dnia 19.11.2015r. w grupie BIEDRONKI odbyło się spotkanie z LOGOPEDĄ panią Agnieszką Podolską- Ulatowską. Podczas zajęć dzieci wykonywały ćwiczenia usprawniające narządy mowy. Dużo radości było podczas zabawy związanej z oddychaniem „Motyle i słomka”. Na zakończenie spotkania dzieci bawiły się w rozpoznawanie dźwięków wydawanych przez zwierzęta oraz naśladowanie ich odgłosów.

    Dziękujemy pani Agnieszce za przeprowadzenie zajęć.

    Angelika Grąmbelska i przedszkolaki.

  • DBAMY O CZYSTOŚĆ !

    W przedszkolu dnia 12.11.2015r. odbyło się spotkanie z panią pielęgniarką Bożeną Mitlewską. Celem spotkania było uświadomienie przedszkolakom o konieczności dbania o czystość i zdrowie. Nasz gość w ciekawy sposób dla dzieci przekazał informacje na temat podstawowych zasad higieny ciała i dbania o zdrowie. Na zakończenie w ramach podziękowania dzieci wręczyły pani pielęgniarce wielkie serce. Oczywiście wszystkie przedszkolaki od gościa otrzymały kolorowe naklejki – DZIELNEGO PACJENTA.

    Bardzo dziękujemy pani Bożenie Mitlewskiej za przyjęcie zaproszenia, mile spędzony czas i za dobre rady.

    Angelika Grąmbelska, Monika Dramińska i przedszkolaczki.

     

  • „ Barwy naszej ojczyzny”

    W dniu 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 97 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Apel pt.”Barwy naszej Ojczyzny” przygotowała P. Ewa  Kiełdyś-Lemanowska z uczniami klas 4-6 szkoły podstawowej. Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była P. Lucyna Siemianowicz. Uroczystość została wzbogacona lekcją żywej historii, w trakcie której uczniowie ZSiP w Miłoradzu mogli obejrzeć eksponaty – militaria związane z historią oręża polskiego. Dwóch uczniów z klasy 6 w mundurach i w wyposażeniu wojskowym pełniło wartę w trakcie uroczystości przy portrecie Marszałka Józefa Piłsudskiego.

  • W 80 dni dookoła świata

     

               Dnia 06.11.2015r. klasa I a i I b Szkoły Podstawowej wybrały się to teatru w Elblągu na spektakl pt „W 80 dni dookoła świata”

        Jest to jedna z najbardziej popularnych powieści przygodowych na świecie, której akcja toczy się w scenerii XIX wieku. Londyński dżentelmen Fileas Fogg, wiódł samotne, monotonne i uporządkowane życie. Tak było do czasu, gdy założył się z kolegami z ekskluzywnego klubu o to, że w osiemdziesiąt dni objedzie świat dookoła.  

    W dzisiejszych czasach podróż samolotem dookoła świata z pewnością nie trwałaby aż 80 dni. Spektakl jest opowieścią o licznych najniebezpieczniejszych, zaskakujących i tajemniczych przygodach w czasie wyścigu przez świat w 80 dni.

    Sładamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc.

    Wychowawcy klas I

  • lekcja wychowawcza w 2a gimnazjum

    W dniu 3 listopada na godzinie wychowawczej uczniowie klasy II a gimnazjum mieli okazję poznać historię, regulamin i zasady działania Polskej Organizacji Wojskowej z Malborka. Udało sie to dzięki uczniom klasy trzeciej gimnazjum Cezaremu Ditrichowi i Mikołajowi Dudzie, którzy do tej organizacji należą. Chłopcy pokazali teoretyczną, jak i praktyczną  stronę swoich zainteresowań. Uczniowie klasy drugiej dowiedzieli się, jak wygląda postawa zasadnicza, krok defiladowy, czym jest musztra. Podziwiamy i dziękujemy.

    Sylwia Kaszuba z wychowankami

  • Izabela Chojnacka-Skibicka w naszej szkole

    Dnia 20 października 2015 roku uczniowie klas drugich  gimnazjum wzięli udział, w zorganizowanym przez wychowawców, spotkaniu autorskim. Nasza szkołę odwiedziła pani Izabela Chojnacka – Skibicka, autorka książek „Miłość na Gruzach Kosowa”, „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”.

    Pani Izabela mieszka małej, żuławskiej wsi nieopodal Malborka.  Pisarka przybliżyła nam historię swojej 'toksycznej miłości', która pozbawiła ją, radości życia i wolności.   Będąc w Kosowie  na własne oczy widziała   ubóstwo, przemoc,  poznawała kraj, który jeszcze niedawno walczył o suwerenność.  Opowiedziała o kulturze, kuchni,  modzie, miejscu kobiety w społeczeństwie  islamskim.  Swoimi historiami wprowadziła w trans ( oczywiście jak najbardziej pozytywny ) obecnych na spotkaniu drugoklasistów. Z  zapartym tchem słuchaliśmy historii jej życia, wytężaliśmy słuch, aby nic nam nie umknęło.

     Było dużo śmiechu, radości i zabawy. Kiedy opowiadała nam o książce, nad  którą właśnie pracuje, chętnie mówiła o problemach współczesnej młodzieży, podawała przykłady ze swojego życia, niektóre nami naprawdę wstrząsnęły.

     Spotkanie dobiegło końca, opuszczaliśmy klasę z wielką niechęcią. Kto chciał, mógł kupić jedną z książek pisarki. Pani Izabela była  miłą i otwartą na świat kobietą, chętnie odpowiadała na zadawane przez nas pytania.  Mamy nadzieję, że będziemy mogli  jeszcze raz gościć ją w naszej szkole.

                                                   Weronika Pawlak, uczennica klasy IIa

  • W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Malborku 

    W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Malborku 

               W środę 28 października uczniowie z klasy II b szkoły podstawowej odwiedzili Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Malborku. Tym razem w ramach programu „Poznajemy zawody naszych najbliższych” dzieci miały okazję poznać pracę bibliotekarza.

     Biblioteka mieści się w pięknym Centrum Kultury i Edukacji SZKOŁA ŁACIŃSKA. Uczniowie poznali  wnętrze oraz bogaty księgozbiór biblioteki. Liczy ona około 15 tys. woluminów. Mieści się tu też mediateka, w której gromadzone są zbiory multimedialne (audiobooki, gry komputerowe i telewizyjne, nagrania utworów muzycznych). W czytelni uczniowie poznali m. in. stanowiska komputerowe dla osób słabowidzących i niewidomych. Duże zainteresowanie wzbudziła klawiatura brajlowska.

    Zadaniem bibliotekarza jest gromadzenie i opracowywanie materiałów bibliotecznych, udostępnianie zbiorów na miejscu i wypożyczanie na zewnątrz, przygotowanie i prowadzenie zajęć z zakresu edukacji czytelniczej, organizowanie spotkań z pisarzami, ilustratorami książek, warsztatów literackich, występów teatralnych, konkursów.

    Dzieci wzięły udział w zajęciach Pozytywny bohater poświęconych akcji: Stop Agresji i Przemocy!. Celem tych zajęć było wskazanie uczniom właściwych wzorców zachowań oraz przybliżenie złożoności systemu ludzkich reakcji. Dzieci wzięły udział w dyskusji na temat obejrzanych scenek, w których bibliotekarki zamieniły się w aktorki i zagrały m. in. krowę, babcię, harcerkę, czy czarownicę.

    Po zajęciach w bibliotece zwiedziliśmy najciekawsze miejsca Centrum Kultury i Edukacji SZKOŁA ŁACIŃSKA.

                                                                                                              M. Pindel       

               

  • I MEMORIAŁ DYREKTORA KRZYSZTOFA ŻOŁĘDZIEWSKIEGO

                     I MEMORIAŁ

         poświęcony tragicznie zmarłemu

                    DYREKTOROWI 

    KRZYSZTOFOWI ŻOŁĘDZIEWSKIEMU

     

    22 października 2015 roku w naszej szkole

    odbył się pierwszy memoriał poświęcony

    tragicznie zmarłemu przed dwoma laty

    Dyrektorowi ZSiP w Miłoradzu Krzysztofowi Żołędziewskiemu. Od 1 września 1999 do 31 sierpnia 2013 Dyrektor Gimnazjum w Miłoradzu. Od 1 września 2013 do 11 października 2013 Dyrektor ZSiP w Miłoradzu.

    Ponieważ Pan dyrektor był pasjonatem sportu jako formę uczczenia pamięci wybraliśmy biegi przełajowe. Memoriał otworzył obecny Pan Dyrektor Andrzej Fijas, który powiedział wiele miłych i ciepłych słów o swoim poprzedniku. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że uczniowie tak licznie wzięli w nich udział. Dziękujemy wszystkim tym nauczycielom oraz pracownikom ZSiP, którzy również aktywnie wsparli tę inicjatywę biorąc udział w zawodach. Dziękujemy wszystkim tym, którzy byli w tym dniu z nami, a nie uczęszczają już do naszej szkoły. Tego dnia nie liczyło się miejsce na podium. Liczyła się inicjatywa, bycie razem oraz wspomnienie o Panu Dyrektorze. Dziękujemy żonie Pana Dyrektora Pani Kalinie Żołędziewskiej za ofiarowanie szkole prezentów.

    Zwycięzcy biegów:

    Szkoła Podstawowa: 2005 i młodsi:

    I – Gabrysia Wierzba, Filip Gucwa

    II  -Julia Jendernalik, Kacper Kondra

    III – Marysia Mitlewska, Marcel Wroński

    2003-2004

    I – Martyna Głąb, Kacper Talarek

    II – Kornelia Szczodrowska, Paszkowski Dominik

    III – Natalia Kociemba, Daniel Korinth

    Gimnazjum:

    2002

    I – Julia Owsianka, Jakub Korinth

    II – Kinga Kondra, Krystian Jasiński

    III – Agnieszka Berlińska, Mateusz Paszkowski 

    2000-2001

    I – Wiktoria Małodzińska,  Łukasz Walczak

    II – Milena Adamczyk, Cezary Dietrich

    III – Oliwia Różcka, Patryk Magnisiak

     

     

  • KONKURS

    SAMORZĄD UCZNIOWSKI

    OGŁASZA

    KONKURS NA WYKONANIE „KOTYLIONA”

    Z OKAZJI ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ

    ŚWIĘTA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

     

    Samorząd Uczniowski ogłasza konkurs na wykonanie najładniejszego kotylionu na Święto Odzyskania Niepodległości.

    ·         Konkurs skierowany jest do uczniów kl. IV – VI SP oraz kl. I-III GIM.

    ·         Wykonane kotyliony trzeba dostarczyć do p. Lidii Kwitnewskiej do dnia 2 listopada 2015 r (poniedziałek). Kotylion trzeba podpisać na zewnętrznej stronie.

    ·         Na zwycięzcę czeka nagroda rzeczowa, a zwycięski kotylion posłuży za wzór, będzie powielony i noszony przez wszystkich uczniów i pracowników naszej szkoły w dniu apelu z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

    ·         Liczymy na samodzielność, estetyczność i oryginalność w wykonywaniu prac.

    ·         Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi 3 listopada 2015 roku (wtorek).

    ·         Szanowna Komisja w składzie: P. Kamila Kabatc, P. Ewa Kiełdyś – Lemanowska, P. Lidia Kwitnewska, P. Jarosław Marks oraz Olivia Wróbel – przewodnicząca SU

     

    Znalezione obrazy dla zapytania obrazy dla kotylion

    Życzymy powodzenia.

    Samorząd Uczniowski.

     

  • Hej, ho, ho.... Wiadomości mamy ,,sto”.

    Klasa IIa wiele potencjału w sobie ma. Od 1 września pilnie się uczymy, a do tego świetnie się bawimy. Poznajemy i zwiedzamy chętnie ze sobą na wycieczki mamy zabieramy.  

     Witamy... Chcemy się podzielić wieściami z naszego klasowego ,,życia”.

    Na początku roku szkolnego były wycieczki, których celem było poznanie najbliższego otoczenia .

     Z ogromną ciekawością studiowaliśmy mapę gminy, usytuowanie Miłoradza w delcie dwóch rzek. No i oczywiście wielki konkurs pt.,, Delta” z pytaniami i pracami plastycznymi.

    Obserwacja ruchu drogowego na głównej krzyżówce w Miloradzu była doskonałym momentem do przypomnienia zasad bezpieczeństwa, poruszania się w drodze do szkoły i powrotu do domów.

    Bardzo podobała nam się wycieczka edukacyjna do Odziału Pocztowego. Sympatyczna Pani pracownik odpowiadała nam na wiele pytań,które przygotowaliśmy. Zaciekawiła nas swoim  zaangażowaniem w pracy.

    Dnia 1 października wybraliśmy się na wycieczkę do Benowa. Pan leśniczy czekał na nas przy śluzie w Białej Górze. Przekazał nam wiele ciekawych informacji związanych z ogromnym znaczeniem tej budowli dla najbliższej okolicy. Wszyscy z zapartym tchem słuchaliśmi historii zatopenia ziem, na których mieszkamy i znaczenia śluzy nie tylko dla Miłoradza, ale dla Gdańska, Elbląga i całych Żuław. Potem była wycieczka do lasu, pogoda dopisywała słońce rozświetlało brązowe kapelysze grzybów, które zbieraliśmy do koszyków. Oleg Brylowski miał wyjątkowe szczęście znalazł ogromnego prawdziwka,a nam sprawiało wiele radiści, kiedy pan leśniczy uznawał za jadalny. Przekazał na wiele informacji jak zachować się w lesie, przedstawił warstwową budowę  lasu, pokazał rzeżby wykonane przez ,,korników” i historię o wielkim mrowisku. Potem były kiełbaski przy ognisku, podziękowanie dla leśniczego i wręczenie dyplomu. 
    Bardzo dziękujemy naszym mamom, które towarzyszyły nam w wycieczce – p. Ilonie Cieplak, Ewie Milewskiej oraz Aleksandrze Ligman.

     Jesień to pora przeziębień. Postanowiliśmy, że nie damy się wirusom. Zgodnie z hasłem „W zdrowym ciele zdrowy duch” w klasie odbyły się ulubione zajęcia.

    1. Zdrowe, ciekawe kanapki.

    2. Najlepszy przepis na sałatkę warzywną.

    3. Księga przepisów klasy II a.

                Bardzo lubimy takie zajęcia, przebieramy się w kucharzy i zabieramy się do pracy.

                Nie każdy umiał kroić w kosteczkę warzywa, a jaka była rywalizacja pt. „Kto potrafi najlepiej”. Potem było wspólne doprawianie, degustacja, każdy mógł określić swój smak, a największą frajdą było to, że mogliśmy zabrać swoje „dzieło” do domu, a rodzice jednogłośnie stwierdzili, że kanapki i sałatka była wyśmienita, więc mają swoich pomocników i Hura!!!

                Dziękujemy rodzicom za przygotowanie produktów.

     ·         Ciekawą inicjatywą była lekcja biblioteczna przeprowadzona przez Panią Beatę Nawrocką, celem tych zajęć było przygotowanie książeczki na dowolny temat, a recenzentami są gimnazjaliści naszej szkoły. Bardzo podobały się im nasze książeczki, jesteśmy bardzo dumni.

     Wycieczka do Muzeum Zamkowego w Malborku 27.10 2015 r. To najbliższa nasza okolica, niezwykłe miejsce, pełne historii i tajemnic. Bardzo nam się podobało. Pan przewodnik przybliżył nam historię Zakonu i zamku. „W starożytności bawiśmy się wspaniale, gdy zabierał nas w tą podróż i przydzielał role konturów i rycerzy”. Były pamiątkowe zdjęcia. Wiele atrakcji było z przejazdem autobusem kursowym p. Stanisława Krzyżanowskiego po okolicy, za co bardzo Panu dziękujemy.

    Na koniec był Mc Donald's, wszyscy wspaniale się bawiliśmy i do szkoły szczęśliwie wróciliśmy i pamiątki przywieźliśmy.

    W imieniu moich wychowanków dziękuję Pani Justynie Brylowskiej, Ilonie Cieplak, za sprawowanie opieki w trakcie wycieczki.

     

                                                                                      Uczniowie Klasy IIa wraz z wychowawcą

                                                               Czekajcie na następne nowinki „z naszej klasowej rodzinki”.

  • Dzień Edukacji Narodowej

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 13 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się Uroczysta Akademia. Święto to obchodzone jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, utworzonej  14 października 1773 roku z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego.

     

    Uroczysty apel odbył się w sali gimnastycznej, która na ten dzień przybrała odświętny wygląd. Na początek zostały wprowadzone sztandary szkoły i odśpiewano hymn państwowy. Nasi Konferansjerzy czyli Julia Serafin oraz Karol Kałan przywitali wszystkich zgromadzonych i króciutko przybliżyli nam historyczny zarys tego święta. Następnie głos zabrał Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Fijas, który złożył serdeczne życzenia nauczycielom, wszystkim pracownikom administracji i obsługi oraz obecnym na sali emerytom.

     

    Następnie odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Były przemówienia, wiersze, piosenki oraz humorystyczne scenki traktujące o szkole. Przygotowania uczniów trwały od kilku tygodni, pod czujnym okiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego. Całość uświetnił występ szkolnego chóru pod przewodnictwem Pani Lucyny Siemianowicz.

    Przedstawienie bardzo podobało się wszystkim, o czym świadczyły gromkie brawa i słowa uznania. Pan Dyrektor Szkoły podziękował występującym uczniom oraz aktorom.

    Głos zabrał również Wójt Gminy Pan Arkadiusz Skorek, który złożył wszystkim zgromadzonym serdeczne życzenia oraz życzył owocnej pracy na kolejne lata. Przygotował dla nas wierszyk ze swojego dzieciństwa o dzisiejszym święcie. Za swoją recytację otrzymał gromkie brawa.

    Święto Edukacji to również okazja do wręczenia nagród nauczycielom oraz pracownikom za wyróżniającą się pracę na rzecz oświaty.

    W tym roku nagrody otrzymali:

    NAGRODA WÓJTAPani Lidia Kwitnewska 

    Nagrody dyrektora:

    P. Grażyna Sadowska, P. Dorota Skwarzec, P. Kamila Kabatc, P. Katarzyna Nabrdalik – Maczyszyn, P. Angelika Grąmbelska, P. Beatka Nawrocka, P. Monika Dramińska, P. Sylwia Kaszuba, P. Katarzyna Romaniak, P. Kamila Gęsiarz, P Lucyna Siemianowicz oraz P. Helena Kamińska, P. Danuta Dudek, P. Ewelina Młodziejewska, P. Małgorzata Tomczyk, P. Halina Kociemba.

    Na zakończenie Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Ewelina Młodziejewska złożyła na ręce Pana Dyrektora bukiet kwiatów życząc  Dyrektorowi, nauczycielom oraz pracownikom wszystkiego najlepszego, radości z wykonywanego zawodu oraz wiele, wiele cierpliwości w nauczaniu, wychowaniu oraz opiece nad uczniami.

     

    S.U

     

  • Życzenia od samorządu

                     Najserdeczniejsze Życzenia

                             z okazji

             Święta Edukacji Narodowej

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć życzenia dla całego Grona Pedagogicznego i Wszystkich Pracowników ZSiP w Miłoradzu.

    Zawód nauczyciela – to misja. Dzisiejsze czasy nakładają na nauczycieli i wychowawców szczególnie ważne zadanie i ciągłą odpowiedzialność za drugiego człowieka. W znacznym stopniu – To Wy, Drodzy Nauczyciele macie duży wpływ na to, że każdy z Nas stanie się w przyszłości „pełnym wartości człowiekiem”.
    Wiemy, że doskonale radzicie sobie z tymi wyzwaniami. Czynicie to zresztą każdego dnia.
    Serdecznie dziękujemy Wam drodzy nauczyciele, drodzy pracownicy administracji i obsługi za trud, jaki podejmujecie kształtując postawy i osobowość młodego pokolenia.

    Życzymy Wam: marzeń, które dają się urzeczywistnić, szlachetnych pomysłów, które podszeptuje serce, cierpliwości i wytrwałości, aby służba wychowankom zrodziła wiele szlachetnych owoców.

    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składamy wszystkim nauczycielom i pracownikom oświaty, najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności, satysfakcji z działań na rzecz wspólnego dobra oraz zadowolenia z trudnej i niezmiernie ważnej pracy.


    Aby wyrazić swoją wdzięczność z okazji Święta Edukacji Samorząd Uczniowski przygotował dla nauczycieli oraz pracowników ZSIP upominki w postaci kubków z własnoręcznie namalowanymi dedykacjami.

     

    Dedykacje na kubkach wykonały:

    KLAUDIA PLACKOWSKA oraz

    WIKTORIA MAŁODZIŃSKA

     

     Samorząd Uczniowski

     

  • WIZYTA W CENTRUM NAUKI „EXPERYMENT” W GDYNI.

    WIZYTA W CENTRUM NAUKI

             „EXPERYMENT”

                    W GDYNI.

    We wtorek , 6 października 2015 r. uczniowie kl. VI SP oraz klas I a i I b Gimnazjum pojechali pod opieką swoich wychowawców oraz pani Emili Paszkowskiej do Centrum Nauki "Experyment" w Gdyni. Wycieczka miała charakter integracyjno – edykacyjny.

    „Experyment” to jedno z pierwszych tego typu miejsc w Polsce, gdzie odkrywcy- amatorzy na własną rękę mogą przeprowadzić różnego rodzaju doświadczenia i zrozumieć zjawiska występujące w przyrodzie.

    W trakcie wizyty w centrum nauki można było przypomnieć sobie proste zasady fizyki, optyki oraz pogłębić wiedzę o środowisku i anatomii.

    Experyment to fascynujące laboratorium dla małych i dużych odkrywców, w którym można namacalnie poznawać prawa fizyki i przyrody. Ta niezwykła pracownia doświadczalna jest wielkim placem zabaw. Wszystkich eksperymentów można, a wręcz należy dotykać i wszystkiego spróbować. Na powierzchni 400 m2 czeka ponad 30 eksponatów do interaktywnej zabawy. W dziale „ Środowisko obserwowaliśmy preparaty przez mikroskop, poznaliśmy obieg wody w przyrodzie oraz nauczyliśmy się rozpoznawać ślady leśnych zwierząt. W „ Eksperymencie” znajdują się też nietypowe instrumenty tj. cytra, grająca podłoga i tzw. rurowa oktawa.

    Nasi uczniowie bardzo chętnie korzystali z interaktywnych stanowisk. Bardzo podobała im się makieta ukazująca siłę wiatru. Ogromne wrażenie zrobiła komnata Amesa, w której dzięki złudzeniu optycznemu odnosi się wrażenie, że osoby w niej przebywające są bądź olbrzymami, bądź liliputami. Wszyscy uczestnicy wycieczki byli pod ogromnym wrażeniem zjawisk, których doświadczyli w Centrum Nauki i poczuli się przez moment jaki prawdziwi odkrywcy.

    L. Kwitnewska, M. Zybko-Żądłowska, E. Paszkowska, J. Marks

     

  • JESTEŚMY SAMODZIELNI W KUCHNI- ZAJĘCIA OTWARTE DLA RODZICÓW

    23.10.2015r. w przedszkolu w grupie BIEDRONEK odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było wykonanie kanapek. Dzieci podjęły wyzwanie samodzielnego przygotowania drugiego śniadania. Przedszkolaki aktywnie brały udział w zajęciach, a do przygotowania kanapek włączyli się również rodzice. Na koniec małe BIEDRONECZKI poczęstowały starszych kolegów z grupy MOTYLKI oraz przybyłych gości i rodziców.

    Dziękujemy wszystkim Rodzicom i Gościom za mile i „pysznie” spędzony czas.

    Dzieci i wychowawczyni.

  • ŚWIĘTO DEMOKRACJI!

    21 października 2015 r. odbyły się szkolne prawybory
    do parlamentu RP. Przedstawiciele ,,komisji wyborczej’’ przeprowadzili głosowanie w klasach: VI SP oraz I-III Gimnazjum. W tej inicjatywie wzięli również udział pracownicy szkoły. Młodzież miała okazję zetknąć się  z procedurami demokracji przedstawicielskiej oraz ujawnić swoje ,,sympatie polityczne’’.

    WYNIKI PRAWYBORÓW

    W głosowaniu uczestniczyły 143 osoby.

    Głosy ważne – 140

    Głosy nieważne – 3

    L.P.

    Nazwa KOMITETU WYBORCZEGO

    WYNIKI

    1.  

    Platforma Obywatelska

    33

         2.

    Prawo i Sprawiedliwość

    31

         3.

    Kukiz’15

    29

         4.

    .Nowoczesna

    17

         5.

    KORWIN

    16

         6.

    Zjednoczona Lewica

    9

         7.

    Polskie Stronnictwo Ludowe

    5

     

              Jesteśmy bardzo ciekawi, czy nasze wyniki pokryją się z tymi oficjalnymi. Dziękujemy za udział w głosowaniu i zachęcamy
    do towarzyszenia rodzicom w wyborach, które odbędą
    się w niedzielę, 25 października 2015 roku.

     

                                                         Katarzyna Romaniak

    wraz z przedstawicielami kl. III a Gimnazjum

  • REALIZACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO poprzez założenie szkolnego ogrodu. 

    Uczniowie klas drugich gimnazjum wraz z nauczycielką Agnieszką Niezgodą zakończyli pierwszy etap prac nad zagospodarowaniem przyszkolnego terenu w celu stworzenia ładnego, harmonijnego otoczenia, które sprzyjałoby nie tylko nauce, ale także wypoczynkowi w otoczeniu zieleni.

    Na uprzednio wymierzonym i przygotowanym terenie- wzdłuż siatki ogrodzeniowej posadziliśmy krzewy tui (żywotnika Zach.). Pas odchwaszczonej i spulchnionej gleby wyłożyliśmy agrowłókniną i przykryliśmy korą. Po przeciwnej stronie będą rosły bukszpany.

    Dziękujemy Panu Zbyszkowi Kaszubie, Panu Kamilowi Jęndernalikowi oraz rodzicom: Pani Beacie Nawrockiej, Pani Mirosławie Barnaś, Panu Zbigniewowi Milewskiemu za wkład finansowy, a Panu Dyrektorowi Andrzejowi Fijasowi za zakup drzewek.

    Dziękujemy również Pani Sylwii Kaszubie za wspaniały pomysł zagospodarowania zieleni przyszkolnej oraz Pani Kamili Gęsiarz.

    Wiosną pragniemy upiększyć zadbany i wypielęgnowany teren wokół szkoły kwietnikami. Wielobarwne kwiaty roślin jedno-, dwu- i wieloletnich sprawią, że nasza szkoła będzie wyglądać radośnie i wesoło.

     

  • W sekretariacie szkoły

                W czwartek 15 października klasa II b szkoły podstawowej uczestniczyła w zajęciach w szkolnym sekretariacie. Celem zajęć było poznanie zawodu sekretarki.

                Uczniowie poznali wyposażenie i urządzenia znajdujące się w sekretariacie oraz ich przeznaczenie. Ważne dokumenty przechowywane są w szafie pancernej. Tu też znajduje się sejf, w którym przechowuje się pieczątki i pieniądze. Dzieci poznały najważniejsze czynności wykonywane przez sekretarkę. Uczyły się jak się binduje i laminuje. Samodzielnie kserowały przygotowany obrazek. Dowiedziały się też do czego służy i jak działa niszczarka.

                W trakcie zajęć przekazano informację za pomocą faksu, uczniowie mieli więc okazję poznać jak działa to urządzenie. Kilka razy dzwonił telefon. Dzieci dowiedziały się, że sekretarka nie tylko odbiera i łączy rozmowy telefoniczne, ale musi wypełniać i przygotowywać wiele dokumentów. Musi też umieć obsługiwać rozmaite urządzenia biurowe. Jej praca wymaga zatem skupienia, ale też dobrej pamięci i podzielności uwagi, gdyż czasami trzeba wykonywać kilka czynności na raz.

                Zajęcia miały formę warsztatową, dlatego zadaniem uczniów było pokolorowanie skserowanego obrazka i wykonanie klasowego albumu z wykorzystaniem laminatora i bindownicy. Dziękujemy  Pani Ewelinie, że pod jej nadzorem uczniowie mogli nabyć kilka nowych umiejętności wykonywanych na co dzień w sekretariacie i bliżej poznać zawód sekretarki.

                                                                                                                          M. Pindel

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu
    ul. Szkolna 1
    82-213 Miłoradz
  • tel. 55 271 14 26
    fax 55 271 00 29

Galeria zdjęć