Kilka słów o bibliotece

W ZSiP w Miłoradzu działa biblioteka szkolna.

Posiada zbiory z wielu dziedzin wiedzy. Szczególnie rozbudowany jest dział z zakresu pedagogiki, oświaty i wychowania.

Nauczyciele stale doskonalą swój warsztat zawodowy, w związku z tym biblioteka służy szeroką ofertą nowości wydawniczych niezbędnych w samokształceniu pedagogów.

Sukcesywnie aktualizuje się zasoby lektur szkolnych oraz literatury beletrystycznej dla młodzieży. Młodsze dzieci mają do dyspozycji zróżnicowany księgozbiór  bajek, wierszy i opowiadań.

Z naszych zbiorów chętnie korzystają studenci oraz młodzież szkół średnich. Mamy również czasopisma młodzieżowe, po które często sięgają uczniowie obu szkół.

Co roku  biblioteka ogłasza "Konkurs na najaktywniejszego czytelnika" oraz "Najaktywniejszą w czytelnictwie klasę" .Laureaci konkursów otrzymują  nagrody książkowe oraz słodkie upominki.

Jednym z zadań biblioteki jest integrowanie społeczności szkolnej. Każdy uczeń może znaleźć tutaj swoje miejsce i ciekawie spędzić czas.

W pracy wychowawczej istotne znaczenie mają indywidualne rozmowy z dziećmi, wówczas  liczy się komunikatywność, życzliwość i empatia.

Wielu absolwentów  naszej szkoły miło wspomina chwile spędzone w szkolnej bibliotece.

Biblioteka uczestniczy w życiu szkoły, prowadzi edukację czytelniczą, współorganizuje okolicznościowe imprezy, pomaga przy wyborze scenariuszy, współtworzy dekoracje.

Opracowuje dokumenty ważne dla funkcjonowania placówki.

Współpracuje z gronem pedagogicznym oraz Gminną Biblioteką Publiczną a także Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłoradzu a także  innymi instytucjami promującymi kulturę.

Serdecznie zapraszamy - biblioteka na Ciebie czeka !

PONIEDZIAŁEK   - 8:00-15:00
WTOREK            - 8:00-12:00