Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych

Administrator danych osobowych

Administratorem Państwa danych osobowych jest Dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu

Można się z nami kontaktować w następujący sposób:

• Osobiście

Godziny otwarcia Szkoły

Poniedziałek  –  Piątek  od  7: 00 do 15:00

Adres:
ul. Szkolna 1 ,  82-213 Miłoradz

• listownie:  Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu,  ul. Szkolna 1,   82-213 Miłoradz
  • przez elektroniczną skrzynkę podawczą : zsip.miloradz@wp.pl lub sylwia4561@wp.pl

• telefonicznie:   55-271-14-26

Inspektor ochrony danych

Inspektorem Ochrony Danych (IOD) jest Sylwia Łukaszewska  Można się z nią kontaktować poprzez Elektroniczną Skrzynkę Podawczą Szkoły  lub e-mailem na adres: zsip.miloradz@wp.pl lub sylwia4561@wp.pl

Do Inspektora Ochrony Danych należy kierować wyłącznie sprawy dotyczące przetwarzania Państwa danych przez  Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu  , w tym realizacji Państwa praw.

Cele i podstawy przetwarzania

Będziemy przetwarzać Państwa dane osobowe na podstawie obowiązujących przepisów prawa, zawartych umów oraz na podstawie udzielonej zgody. Dane , które przetwarzamy są niezbędne w celu realizacji zadań i obowiązków związanych z funkcjonowaniem Szkoły i świadczenia usług edukacyjnych, zapewnienia poprawnej i wysokiej jakości świadczonych usług.

Odbiorcy danych osobowych

Przetwarzane dane nie udostępniane będą podmiotom trzecim, innym państwom lub organizacjom międzynarodowym. Odbiorcami danych będą tylko instytucje upoważnione na postawie  odrębnych przepisów prawa lub zawartej wykonawczej umowy.

Okres przechowywania danych

Będziemy przechowywać Państwa dane osobowe do chwili realizacji zadania, do którego dane osobowe zostały zebrane a następnie, jeśli chodzi o materiały archiwalne, przez czas wynikający z przepisów ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. 2018 r. poz. 217 ze zm.).

Prawa osób, których dane dotyczą

Zgodnie z RODO przysługuje Państwu:

• prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
  • prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych;
  • prawo do usunięcia danych osobowych, w sytuacji, gdy przetwarzanie danych nie następuje w celu wywiązania się z obowiązku wynikającego z przepisu prawa lub w ramach sprawowania władzy publicznej;
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych;
  • prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych;
  • prawo do wniesienia skargi do Prezes UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa)
  • każde udzielenie zgody na przetwarzanie danych osobowych ma charakter dobrowolny