PSZCZÓŁKI
BIEDRONKI
Projekt „EkoMisja - nie marnuję”
Klasa 3 a wzięła udział w projekcie „EkoMisja - nie marnuję”. Jest to program realizowany przez Federację Polskich Banków Żywności. Ogólne cele tego programu to przybliżenie uczniom znaczenia dbania o planetę oraz zrozumienie znaczenia naszego zachowania i jego wpływu na jakość planety.
W trakcie realizacji pierwszej części EkoMisji, czyli „Projektu Klasa” uczniowie obejrzeli film wprowadzający w tematykę zajęć. Dowiedzieli się, że projekt dotyczy zasobów naszej planety takich jak: prąd, woda, pożywienie i jednocześnie tych zasobów, które są przez nas marnowane. Z roku na rok sytuacja jest coraz trudniejsza, pogarsza się też jakość powietrza. Badana wykazały, że na świecie marnuje się jedna trzecia wyprodukowanej żywności. Dzieci uświadomiły sobie, że marnowanie planety dotyczy każdego, kto nie oszczędza energii, wyrzuca jedzenie, czy zużywa za dużo wody.
W trakcie realizacji tej części projektu zadaniem uczniów było wybranie jednego z czterech tematów i przygotowanie pracy plastycznej w celu poinformowania o tym problemie innych osób.
Dzieci miały do wyboru następujące tematy:
1. Jak przekonać rówieśników, aby dbali o planetę?
2. Nasza planeta za sto lat, jeśli nic nie zmienimy.
3. Jak będzie wyglądała nasza planeta, jeśli już teraz zaczniemy o nią dbać?
4. Jakie działania może podjąć każdy z nas dla ratowania planety?
Pierwszy temat zrealizował Wiktor Hoog. Temat drugi wybrali: Przemysław Gerent, Juliusz Olszewski , Szymon Sowiński. Trzecim tematem zainteresowali się: Nadia Sobczyk, Wiktor Rentflejsz, Wiktoria Ruszkowska, Nikola Paszkowska. Czwarty temat został zilustrowany przez: Wojciecha Szczepanika, Nataniela Jeżewskiego, Dominika Bukowskiego, Wiktora Białko i Zuzannę Wojtasik. Zachęcamy do obejrzenia prac uczniów.
Podczas realizacji drugiej części projektu pod nazwą „Szkolny Klub Niemarnowania” uczniowie wzięli udział w zajęciach o tematyce:
- Jak oszczędzać wodę?
- Czy w naszym domu oszczędza się energię?
- Jak segregować odpady?
- Jak przechowywać produkty spożywcze?
- Idą święta, idziemy na zakupy.
Udział uczniów w zajęciach i ich aktywne działania przyczyniły się do wzrostu wiedzy o konieczności dbania o zasoby naszego środowiska i niemarnowania żywności.
Wychowawca klasy 3 a
Małgorzata Pindel
Odwiedziny Świętego Mikołaja
Święty Mikołaj nie zapomniał o naszym ubiegłorocznym zaproszeniu i odwiedził naszą szkołę w tym roku. W poniedziałek 7 grudnia czekały do odebrania pięknie zapakowane prezenty dla uczniów klasy III. Były one miłą niespodzianką dla dzieci i sprawiły im ogromną radość.
Dziękujemy Klasowej Radzie Rodziców za pomoc Świętemu Mikołajowi w przygotowaniu podarków.
Wdzięczni uczniowie
z wychowawczynią
Andrzejki to niesamowity dzień, pełen wielkich tajemnic i wróżb, nadziei na nadchodzącą przyszłość. W grupie odbyły się wróżby i zabawy, zgodnie z tradycją. Dziękujemy Pani Maji Jendernalik za piękną dekorację. Pani Justynie Brylowskiej za piękne dyplomy andrzejkowe, wszystkim rodzicom za słodki poczęstunek. W tym dniu rozstaliśmy się na dłuższy czas z powodu pandemii. Mam nadzieję, że wszyscy zdrowi spotkamy się w poniedziałek 7 grudnia.
Drodzy Państwo wszystkim życzymy dużo zdrowia.
Wychowawca grupy Motylki
Z uwagi na zaistniałą sytuację w przedszkolu, panie z grup przedszkolnych „Pszczółki” i „Biedronki”, przekazują dla dzieci ćwiczenia oraz pracę plastyczną pt. „Mikołaj”, którą należy wykonać techniką dowolną. Gotowe prace proszę przynieść w poniedziałek do przedszkola. Zostaną one wywieszone w holu szkoły. Zaplanowane uroczystości przedszkolne zostaną przeniesione, a o nowym terminie rodzice zostaną poinformowani.
Monika Dramińska
Joanna Chodzińska
W związku ze stwierdzeniem zakażenia SARS-COV-2 w naszej placówce oraz z przeprowadzonym przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Malborku dochodzeniem epidemiologicznym informujemy, iż dzieci, które w ubiegłym tygodniu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych zostają objęte obowiązkową kwarantanną od dnia 1.12.2020 r do 6.12.2020 r. włącznie. Każdy rodzic otrzyma informację indywidualną.
Przedszkole w tym okresie zostaje zamknięte, a wszelkich niezbędnych informacji uzyskać można w sekretariacie szkoły pod numerem 55 271-14-26.
Pomimo trudnej i nowej rzeczywistości w naszej szkole nadal realizowany jest projekt English Teaching Activities (ETAs for Youngsters). Dzięki Polsko - Amerykańskiej Fundacji oraz Nidzickiej Fundacji Rozwoju NIDA zakupiliśmy gry i pomoce dydaktyczne (Teatrzyk Kamishibai, suchościeralne koło fortuny i gry typu Brainbox). Zachęcam pozostałych nauczycieli do wykorzystania ich na zajęciach. Lekcje z języka angielskiego w ramach projektu dla klas siódmych i ósmych odbywają się online.
Sylwia Kaszuba i Agata Gucwa
Nie wiemy jaka rzeczywistość zastanie nas w styczniu 2021 roku???
Ale wiemy jedno ...
Razem z WOŚP będziemy grać DO KOŃCA ŚWIATA I O JEDEN DZIEŃ DŁUŻEJ!!!
Dziś otrzymaliśmy oficjalne potwierdzenie rejestracji Sztabu 29 Finału WOŚP
Wzorem lat ubiegłych Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu grać będzie w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu w Miłoradzu oraz ze Stowarzyszeniem Młodzi dla Żuław.
Szefem Sztabu niezmiennie pozostaje Pani Anna Celiowska-Nietrzebka do której zwracać się można z pytaniami, za je pośrednictwem przekazywać przedmioty do licytacji oraz zgłaszać chęć zostania wolontariuszem.
Nadchodzący Finał z całą pewnością będzie wyjątkowy, bo odbędzie się w cieniu pandemii.
Jednak my się nie poddajemy i zakasamy rękawy do pracy!
Działać będziemy głównie w internecie, ruszymy z puszkami stacjonarnymi, a w styczniu na ulice wyjdą nasi wolontariusze.
Standardowy Wielki Finał stoi pod wielkim znakiem zapytania, ale i bez możliwości spotkania stacjonarnego zagramy z wielką pompą!
Nie ma bowiem dla nas rzeczy niemożliwych!
Już teraz poszukujemy 15 wolontariuszy, którzy zechcą nas wesprzeć i 10 stycznia wyjdą na ulice kwestować.
W tym roku wyjątkowo uczniów naszej szkoły zastąpią osoby dorosłe.
Liczymy na Was!
Będziemy Was na bieżąco informować o wszystkich wydarzeniach i formach zbiórek bezpośrednio na FB oraz na stronie:
https://miloradz-5146.wosp.pl/
Jak co roku W Y G R Y W A M Y <3 <3
Od września w naszej szkole realizowany jest międzynarodowy projekt z programu eTwinnig. Jego celem jest nawiązanie współpracy, wymiana doświadczeń, nauka przez zabawę, upowszechnianie kultury i zwyczajów krajów biorących w nim udział oraz przede wszystkim edukacja ekologiczna. Do tej pory uczestniczyliśmy w dwóch spotkaniach online, w czasie których uczniowie i nauczyciele prezentowali zdrowe śniadania, obchodziliśmy też wspólnie Dzień Czystego Powietrza.
Sylwia Kaszuba
RADOŚĆ TWORZENIA
Od drugiej połowy września uczniowie klas VI brali udział w zajęciach rozwijających kreatywność.
Szóstoklasiści od podstaw wykonali świnki/skarbonki. Dokładnie oklejali nadmuchane balony kawałkami gazet. Wykorzystali klej zrobiony z mąki i wody. Po wyschnięciu dekorowali świnki według własnego pomysłu. Realizacja zadania wymagała cierpliwości. Było warto. Cieszę się, że ukończyliśmy pracę przed wprowadzeniem edukacji zdalnej.
W listopadzie Julia Brylowska poprowadziła zajęcia on-line. Dzięki jej wskazówkom udało nam się wykonać wspaniałe słoiczki na świąteczne smakołyki oraz wełniane czapeczki – zawieszki na choinkę.
Julciu, spisałaś się wspaniale. Dziękujemy za cenne rady i ogromną cierpliwość.
Z utęsknieniem czekamy na powrót do szkoły.
Kamila Gęsiarz
KOLEJNY SUKCES PLASTYCZNY !!!
WYRÓŻNIENIE DLA ADRIANA ABRAMKA W
V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym
,,Odbicie duszy, zwierciadło serca –
baśniowy portret w ramie zamknięty”
Uczeń klasy VII Adrian Abramek otrzymał wyróżnienie w V Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym z okazji obchodzonego 5 listopada Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Patronat na konkursem objęła TVP3 i Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Głównym zadaniem uczestników konkursu było wykonanie portretu postaci literackiej z dowolnej baśni lub legendy. Stworzona z wielkim kunsztem w technice wydzieranki postać Smoka Wawelskiego zauroczyła komisję konkursową, która przyznała jej wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Szkolny konkurs wiedzy o Europie i Unii Europejskiej
W październiku rozpoczęły się zmagania klas siódmych i klasy ósmej w poszerzaniu wiedzy na temat Europy i Unii Europejskiej. Pierwszy etap rywalizacji wyłonił po dwóch reprezentantów z każdej klasy:
7a - Natalię i Bartosza,
7b - Lenę i Maksymiliana,
8 - Oliwiera i Igora.
Dwuosobowe drużyny rywalizowały między sobą w finale konkursu. Miejsce pierwsze zajęli reprezentanci klasy 7a, drugie miejsce zdobyli uczniowie z klasy 8, z kolei miejsce trzecie- drużyna z klasy 7b.
Nagrody dla finalistów zakupiła Rada Rodziców. Zwycięzcom gratulujemy!!!
Sylwia Kaszuba i Katarzyna Romaniak
ŚWIĘTO DYNI W PRZEDSZKOLU.
Motylki, Pszczółki, Biedronki.
ADRIAN ABRAMEK
Z ZESPOŁU SZKÓŁ I PRZEDSZKOLA W MIŁORADZU
- Laureatem Konkursu Plastycznego –
,, Więcej wiesz o powodzi, lepiej się chronisz”
JĘDRZEJ WROŃSKI Z WYRÓŻNIENIEM
Miło nam poinformować o sukcesie plastycznym uczniów Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu. Adrian Abramek uzyskał I miejsce w Konkursie Plastycznym dla uczniów Szkół Podstawowych pod hasłem ,,Więcej wiesz o powodzi, lepiej się chronisz” i zdobył wspaniałą nagrodę dla szkoły w postaci telewizora 65 cali, rozdzielczość 4k, technologia LED, funkcja SMART TV. Konkurs realizowany był w ramach działań informacyjno-edukacyjnych z zakresu zarządzania ryzykiem powodziowym i ochrony przeciwpowodziowej Żuław (SMoRP). JĘDRZEJ WROŃSKI otrzymał wyróżnienie. Udział i przygotowanie prac plastycznych było jednym z zadań projektu ,,Kompleksowe zabezpieczenie przeciwpowodziowe Żuław”. Organizatorem konkursu było Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Projekt był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Głównym celem konkursu plastycznego było zachęcenie dzieci do pogłębienia wiedzy na temat zagrożeń powodziowych i zabezpieczeń przeciwpowodziowych na terenie Żuław. Koordynatorem projektu w placówce była p. Agnieszka Niezgoda, a opiekunem pod którego kierunkiem zostały wykonane nagrodzone prace była pani Lucyna Banaszewska. Jesteśmy ogromnie dumni z sukcesów naszych uczniów i życzymy kolejnych. Niech radość płynąca z tworzenia i bliski kontakt ze sztuką przerodzą się w kolejne osiągnięcia.
DARMOWE PRZEGLĄDY STOMATOLOGICZNE DLA UCZNIÓW I PRZEDSZKOLAKÓW Z GMINY MIŁORADZ
W tym tygodniu w placówkach oświatowych w Miłoradzu i Kończewicach na zaproszenie samorządu gościliśmy DENTOBUS czyli mobilny gabinet stomatologiczny, w którym uczniowie klas I-III szkół podstawowych oraz przedszkolaki mieli możliwość wykonania darmowego przeglądu stomatologicznego oraz uzyskania zaleceń dot. ewentualnego leczenia.
W ramach profilaktycznej wizyty z bezpłatnych porad stomatologicznych skorzystało łącznie 80 osób.
UWAGA!
Od dnia 26 października wprowadzone zostanie nauczanie zdalne dla klas IV-VIII. Głównym narzędziem służącym do prowadzenia zajęć zdalnych będzie usługa Google "Classroom".
Zajęcia odbywać się będą wg aktualnego planu zajęć.
Nauczyciele pracować będą zdalnie w budynku szkoły.
Obecność uczniów sprawdzana będzie na podstawie zalogowania się i uczestnictwa w Classroom.
Oddziały nauczania wczesnoszkolnego i przedszkolnego pracować będą bez zmian w trybie stacjonarnym.