Zakładki

  • Zaproszenie

    SERDECZNIE ZAPRASZAMY
    NA UROCZYSTY APEL
    Z OKAZJI 98 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI,
    KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ W SALI GIMNASTYCZNEJ
    10 LISTOPADA 2016R. O GODZINIE 9.50 (TRZECIA LEKCJA).

    W TYM DNIU UCZNIÓW OBOWIĄZUJE STRÓJ GALOWY.

  • Propozycje tematów projektów edukacyjnych dla uczniów gimnazjum na rok szkolny 2016/2017

    Lp.

    nauczyciel

    Temat projektu

    1.

    Katarzyna Romaniak

    „Z pieśnią na ustach szli na bój…” – geneza utworów patriotycznych

    Żywe pomniki historii – dzieje życia bohaterów walczących o wolną Polskę

    „Ożywiamy rodzinną fotografię”

    2.

    Kamila Gęsiarz

    „Poznajemy ojcowiznę”

    3.

    Sylwia Kaszuba

    Brytyjscy jeńcy wojenni w czasie II wojny światowej na terenie Malborka, Gnojewa i Miłoradza.

    4.

    Lidia Kwitnewska

    „Zdrowie na talerzu”

    5.

    Jarosław Marks

    „Periodyzacja Igrzysk Olimpijskich”

    6.

    Kamila Kabatc

    „Fizyka dla smyka” – zajęcia dla przedszkolaków.

    „Fizyka w doświadczeniach” – pokaz dla klas 6

    7.

    Agnieszka Niezgoda

    „Chemia w doświadczeniach”

    8.

    Magdalena Zaborowska

    „Złoty podział w przyrodzie”

    9.

    Robert Achramowicz

    „Hamburg – miasto nie tylko portowe”

    10.

    Renata Olszewska

    „Cudze chwalicie swego nie znacie” – najpiękniejsze miejsca w Polsce

     

  • Halloween - koło języka angielskiego

             28.10.2016 roku podczas zajęć koła języka angielskiego  obchodzono Halloween.  Poprzez zabawową formę zajęć dzieci motywowały się do nauki języka angielskiego, rozwijały pozytywne nastawie do nauki i posługiwania się obcym językiem oraz tolerancji wobec osób mówiących obcymi językami i obcych kultur, ćwiczyły sprawności mówienia i czytania podczas zapoznawania  z tradycją Halloween, wprowadzone zostały w świat fantazji, a  uczestnictwo w zabawach okolicznościowych posłużyło integracji dzieci i odkrywania nowych, własnych możliwości ruchowych  oraz odczuwania radości we wszystkich jej przejawach.

    Dzieci, tego dnia przyszły do szkoły przebrane , a trzeba przyznać, że pomysłów na ,,straszne stroje „ nasza młodzież miała bez liku ( obrazują to dołączone zdjęcia). Oprócz tego przygotowały poczęstunek na  Halloween. Uczniowie tworzyli własne jak najbardziej pomysłowe dynie. Tego dnia nasza klasa wyglądała jak ,,straszny dwór” , ale najważniejsze było to, że wokół panowała ekscytacja, podniecenie , dreszczyk emocji oraz było wiele śmiechu i radości. O sukcesie imprezy świadczy pozytywna reakcja uczniów na propozycję aktywnego w niej udziału, wyrażająca się w popularności konkursów.  Na długo chyba utkwi nam ten Halloween w pamięci i z niecierpliwością będziemy go oczekiwać w przyszłym roku.

    Dziękuję dzieciom za zaangażowanie a rodzicom uczniów klasy IV za pomoc - M. Zybko.
     

  • „ JESIENNE WIERSZOWANIE – DUŻO CZYTAM, LEPIEJ SIĘ ROZWIJAM”

    Dnia 26.10.2016r.grupa przedszkolna „PSZCZÓŁKI” uczestniczyła w zajęciach czytelniczych przeprowadzonych przez panią. Beatkę Nawrocką.

    Podczas zajęć dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań poświęconych jesieni.

    Przedszkolaki kolorowały szablony liści, poznawały jesienne zwyczaje zwierząt żyjących w parkach oraz lasach.

    Brały udział w zabawach integracyjnych oraz uczyły się krótkiego wierszyka o jeżyku.

    W ramach promocji czytelnictwa biblioteka przekazała broszury informacyjne dla rodziców dzieci przedszkolnych na temat wpływu czytania na rozwój młodego człowieka oraz sposobów motywowania dzieci do sięgania po książki.

    Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia pani Beatce Nawrockiej.

    Wychowawczyni i przedszkolaki z grupy „Pszczółki”

     

  • „MOTYLKI”  PRZYRZĄDZAJĄ SAŁATKĘ 

      Cały ubiegły tydzień upłynął w naszej grupie pod hasłem warzyw i owoców. Dzieci przynosiły je do szkoły, poznawały ich nazwy, smak, zapach, dowiadywały się ile witamin zawierają i jak ważne jest ich spożywanie...

       W piątek przyrządziliśmy sałatkę owocową. Dzieci z wielką radością założyły fartuszki ,z zaangażowaniem kroiły owoce, a potem razem z Paniami mieszały ją i przyprawiali. Po wykonanej pracy wszyscy zasiedli do stoliczków, aby ocenić efekty swoich działań.

       Z wielką dumą i satysfakcją częstowali własnoręcznie przygotowanym daniem pracowników szkoły.

       To był bardzo udany dzień . Motylki z niecierpliwością oczekują kolejnych zajęć kulinarnych, w których będą mogły uczyć się samodzielności, a także doświadczać wielkiej frajdy jaką niesie za sobą wspólne przyrządzanie posiłków.

     

     

     

                                                            Katarzyna Maczyszyn

                                                            Sylwia  Hinc

      

  • SPORTOWE SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW – BIEGI PRZEŁAJOWE

    19 października 2016 roku w Nowej Wsi Malborskiej odbyły się XX Igrzyska Żuławskie w biegach przełajowych. Nasi uczniowie licznie jak co roku wzięli w nich udział. Mamy zdolne dzieciaki więc i w tym roku przywieźliśmy mnóstwo medali. A NASI UCZNIOWIE godnie reprezentowali naszą szkołę. W zawodach oprócz naszej szkoły startowali uczniowie ze szkół w Kończewicach, Szymankowie, Nowej Wsi malborskiej oraz ze Szkoły Podstawowej w Kałdowie.

    Na podium stanęli:

    I mce  - Gabrysia Wierzba

    I mce  - Filip Gucwa

     

    II mce – Julia Jendernalik

    II mce – Patrycja Gorczyca

    II mce – Dominik Paszkowski

    II mce – Konrad Hoog

     

    III mce – Kacper Wieliczko

    III mce – Fabian Starzyński.

     

    W zawodach również wzięli udział: Eliza Wróbel, Paulina Wiśniewska, Marysia Mitlewska, Kamil Toczek.

    WSZYSTKIM BARDZO GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.

    Nl-e wychowania fizycznego.

  • Jacek, Wacek i Jesień

    Uczniowie z koła artystycznego klas II-III szkoły podstawowej w środę 19 października zaprezentowali dla najmłodszych dzieci z naszej szkoły inscenizację pt.”Dary jesieni”, której celem było uświadomienie znaczenia darów, jakie daje nam jesień, uwrażliwienie na jej piękno i bogactwo barw. Dzięki ekspresyjnym elementom żywego słowa uczniowie mogli obrazowo przedstawić nie tylko treść wypowiedzi, ale i swój stosunek do wypowiadanej treści.

    Jacek i Wacek – główni bohaterowie przedstawienia początkowo negatywnie nastawieni do tej pory roku, wkrótce przekonali się, jak wiele darów, które mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie daje nam jesień. Warzywa i owoce są bowiem cennym źródłem witamin, składników mineralnych i błonnika. Dlatego powinniśmy dbać, aby nasze posiłki były kolorowe i bogate w te produkty przez cały rok.

                                                                                                                          M. Pindel

  • „JESIENNE WIERSZOWANIE” – DUŻO CZYTAM, LEPIEJ SIĘ ROZWIJAM.

    17 października 2016r. grupa przedszkolna „Biedronki” uczestniczyła w zajęciach czytelniczych prowadzonych przez panią Beatę Nawrocką.

    Dzieci wysłuchały wierszy i opowiadań poświęconych jesieni. Przedszkolaki kolorowały szablony liści, poznawały jesienne zwyczaje zwierząt żyjących w parkach oraz lasach. Brały udział w zabawach integracyjnych, uczyły się krótkiego wierszyka o jeżyku i opowiadały o swoich przygodach.

    W ramach promocji czytelnictwa biblioteka przekazała broszury informacyjne dla rodziców dzieci przedszkolnych na temat wpływu czytania na rozwój młodego człowieka oraz sposobów motywowania dzieci do sięgania po książki.

    Serdecznie dziękujemy za interesujące zajęcia pani Beacie Nawrockiej. Wychowawczyni i przedszkolaczki.

  • Dzień Edukacji Narodowej to święto pracowników oświaty.

     

        Dzień Edukacji Narodowej wiele osób wciąż nadal nazywa Dniem Nauczyciela - tak właśnie nazywało się święto obchodzone 14 października jeszcze do 1982 roku. W 1972 roku ustalono, że święto nauczycieli będzie odbywało się w rocznicę powołania Komisji Edukacji Narodowej, a więc właśnie 14 października (dokładnie 14 października 1773 r.).

    W naszej szkole to święto obchodziliśmy dnia 13 października 2016 r. Z tej okazji odbył się uroczysty apel, a uczniowie przygotowali przedstawienie podczas, którego podziękowali wszystkim pracownikom szkoły i życzyli sukcesów zawodowych oraz poczucia satysfakcji. Dziękowali za nieustanne wysiłki, codzienny trud, przyjazne otoczenie, które umożliwia efektywne nauczanie i wychowanie młodych ludzi. Życzyli również, aby wysiłek wkładany w pracę z młodzieżą motywował do podejmowania ambitnych wyzwań, które zaowocują poczuciem spełnienia zawodowego.

    Samorząd Uczniowski

  • Niezapomniana noc w szkole.

                Czy to możliwe żeby uczniowie chcieli spędzić całą noc w szkole? W dodatku w piątkowy wieczór? Wydaje się to niemożliwe? A jednak. Z 30.09 na 01.10.2016 r. nasi uczniowie już po raz piąty wzięli udział w „Nocowaniu w szkole”. Po raz kolejny tej  inicjatywie towarzyszyło ogromne zainteresowanie. Przewodnią myślą nocki jest integracja zespołu szkolnego.                    Z doświadczenia poprzednich nocy wiemy, że nic tak nie integruje jak wspólnie spędzony czas na zabawie.

    Po wtargnięciu na salę gimnastyczną przystąpiliśmy do przygotowania sobie miejsca do spania. Po zakończonej „walce” o materace i najlepszy kawałek podłogi przyszedł czas na zbiórkę. Szybko omówiliśmy regulamin naszego spotkania, po czym ruszyliśmy do wspólnej zabawy. Na początku usiedliśmy w wielkim kręgu i przywitaliśmy się ze sobą w języku angielskim. Następnie podzieliliśmy się na drużyny i zaczęliśmy sportowe zmagania. Emocji nie brakowało, ale obowiązywały zasady fair play. Po wyczerpującym turnieju piłki siatkowej przyszedł czas na kolację. Ok. 2200 przyjechało do nas 19 pojemników z pizzą, która zniknęła w mgnieniu oka. Kolejnym punktem programu była nocna gra terenowa, którą specjalnie dla nas przygotowała Pani Anna Celiowska – Nietrzebka, która na co dzień jest pracownikiem GOKiS i chętnie z nami współpracuje. Po godz. 2300 , po podzieleniu się na dwie drużyny ruszyliśmy w teren. Każda z drużyn otrzymała pięć kopert. Każdą kopertę z opisanym zadaniem mogliśmy otworzyć po wykonaniu kolejnego zadania. Jako wykonanie pierwszego zadania musieliśmy napisać, zaśpiewać i nagrać piosenkę o Panu Dyrektorze w takt melodii „Ona tańczy dla mnie”. Kolejne zadania wymagały od nas logicznego myślenia, szybkiego podejmowania decyzji, zdolności artystycznych, manualnych oraz umiejętności współpracy.

    Bawiliśmy się przednio. W nagrodę oczywiście jako zdobyty skarb, który najpierw trzeba było odnaleźć dzieciaki otrzymały worek pysznych słodkości. Po powrocie przed szkołę każda grupa musiała rozliczyć się z wykonania poszczególnych zadań. Oczywiście był remis.

    Nadrzędnym celem nocki była integracja, przełamywanie różnorodnych barier, umacnianie więzi. Zabawy były tak pomyślane i zaplanowane, by pokazać dzieciom, że najbardziej owocna i najważniejsza jest współpraca i konstruktywne działanie wszystkich członków poszczególnych drużyn. Przy szybkim podejmowaniu decyzji znikają wszelkie bariery, czy nawet antypatie. Aby wykonać zadanie, potrzebna jest współpraca. Więzi rodzą się same.

    Główny cel, jakim jest integracja został spełniony. Uczniowie jednoczyli się przy wspólnych zabawach, nie tylko w obrębie swoich klas.

    Kolejnym celem imprezy "Nocka w szkole" obok integracji środowiska uczniowskiego było pokazanie szkoły od innej, mniej oficjalnej strony. W pracy dydaktycznej i wychowawczej, przyjazne, pozytywne nastawienie, to połowa sukcesu. Szczególnie w przypadku uczniów klas I Gimnazjum, którzy rozpoczynają nowy etap edukacji i borykają się z trudnościami związanymi ze zmianą wymagań. Niezbędne są rozmaite działania, które zminimalizują lęk, stres czy inne bariery utrudniające dziecku odnalezienie się w nowej sytuacji. Nauczycielom i wychowawcom bardzo zależy, aby uczniowie lubili swoją szkołę, chętnie do niej przychodzili, by była dla nich zarówno miejscem rozwoju, jak i przyjemnego, beztroskiego dzieciństwa. Atmosfera zabawy, akceptacji, życzliwości, która towarzyszyła tej imprezie na pewno pozwoliła uczniom polubić szkołę i odnaleźć tu swoje miejsce.

    Okazało się, że niewielkim nakładem środków można sprawić dzieciom przyjemność, pokazać jak w sposób wartościowy i rozwijający, a jednocześnie przyjemny, spędzić wspólnie czas.

    Ogromne podziękowania dla p. Anny Celiowskiej – Nietrzebka za bezinteresowną pomoc i współpracę. Oraz p. Magdalenie Zybko – Żądłowskiej i p. Robertowi Achramowiczowi za to, że zawsze można na nich liczyć.

    A dzieciakom za to, że nie dali się nam wyspać. KOCHAMY WAS.

    L. Kwitnewska

     

  • Wycieczka regionalna do Szymbarku

    „Naji kaszëbsczi swiat”

             Dnia 11.10.2016 r. klasa II a i II b Szkoły Podstawowej wybrała  się na zajęcia edukacyjno-regionalne „Naji kaszëbsczi swiat” do Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku.

    Uczniowie z panią  przewodnik zwiedzali ciekawe obiekty Kaszubskiego Centrum, jedynego takiego miejsca w Polsce. Dowiedzieli się, że promocją i symbolem ciężkiej pracy Kaszubów jest Najdłuższa Deska Świata. Prezydent Lech Wałęsa wraz z małżonką dokonali ostatniego, symbolicznego cięcia deski piłą. W tym ciekawym miejscu uczniowie usłyszeli piosenkę „Kaszëbsczé nótë”. Poznawali i utrwalali barwy kaszubskie, np. jasnomòdri - czyste niebo, żôłti - dojrzewające na polach zboża i słońce, zelony - lasy pełne zwierza, czerwióny - krew przelana za Ojczyznę, cemnomòdri - jak głębia morza, strzednomòdri - jeziora i rzeki, czôrny - ziemia czekająca na zasiew. Z wielkim zapałem i zainteresowaniem zwiedzali Dom do Góry Nogami i wchodzili do bunkra Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”  gdzie usłyszeli nalot bombowców jak za czasów wojny. Oglądali  wagony i lokomotywę, Największy Koncertujący Fortepian Świata oraz inne miejsca.

    Ogromną atrakcją i ciekawostką był Kaszubski Świat Bajek. Uczniowie słuchali tradycyjnych bajek czytanych przez aktorów z multimedialną oprawą. Ciekawy Świat Bajek pobudził u uczniów wszystkie zmysły i pozwolił im przenieść się do krainy wyobraźni. Każdy uczeń otrzymał książeczkę pt.„Bajka o odwróconym świecie” Marzanny Graff.

     Na koniec odbyło się pieczenie kiełbasek przy ognisku oraz  przejażdżka wozem drabiniastym. Uczniowie z wycieczki wrócili z „Pamiątkami z Kaszub” zadowoleni i pełni wrażeń i atrakcji.

    Wychowawcy klas : IIa i IIb.

     

  • SPOTKANIE AUTORSKIE  Z  PANIĄ  MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK

              10. października 2016 r. biblioteka szkolna ZSiP wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Miłoradzu zorganizowały spotkanie autorskie z Panią Marleną Popławską- Marek, autorką książki „Wyprawa  na maksa”.

            Zaproszony gość jest z wykształcenia nauczycielem języka polskiego z przygotowaniem do terapii pedagogicznej. Przez kilka lat pracowała w biurze podróży. Na co dzień łączy swoje dwie pasje- podróże oraz pisanie wierszy, opowiadań, książek.

    Spotkanie składało się z dwóch części. W jednej uczestniczyły dzieci przedszkolne oraz uczniowie klas  I, II i III,  w drugiej – uczniowie kl. IV, V i VI.

             Podczas spotkania autorka czytała fragmenty swojej książki i interesująco opowiadała o różnych krajach świata. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, mieli okazję wykazać się  wiedzą geograficzną oraz wziąć udział licznych konkursach. Nagrodami były kolorowanki, słodkie upominki a także książki z autografem autorki.

              Pani Marlena jest osobą otwartą , nawiązała z uczestnikami bardzo dobry kontakt a spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera.

    Było nam niezmiernie miło gościć pisarkę, która z pasją opowiadała o swojej pracy twórczej, marzeniach i planach.

             Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zakupienia książki Pani Marleny Popławskiej - Marek, uzyskania autografu oraz pozowania do wspólnej fotografii.

    Serdecznie dziękujemy Wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spotkania.

     

    Opracowała: Beata Nawrocka

     

  • Ruszyła akcja „Dzieci czytają dzieciom”

    Uczniowie klasy 3 b szkoły podstawowej już we wrześniu rozpoczęli czytanie krótkich opowiadań z serii „Czytam z Bratkiem” wydawnictwa Operon swoim młodszym koleżankom i kolegom z klasy pierwszej. Zwykle przygotowują i prezentują jedno opowiadanie raz w tygodniu. Celem akcji jest rozwój czytelnictwa w szkole, ale przede wszystkim pomoc uczniom klasy pierwszej w adaptacji do nowych warunków i w przyswojeniu obowiązujących norm i zasad oraz praw i obowiązków ucznia.

     Czytającym i słuchającym towarzyszy Bratek, bohater bajek, który jest przyjacielem dzieci. Wspiera je w rozumieniu różnorodnych sytuacji i stanów emocjonalnych. Zawsze ma z dziećmi pozytywne relacje i pomaga im w pokonywaniu trudności. Każde dziecko znajdzie w tej postaci cechy kogoś bliskiego, komu może zaufać i powierzyć swoje sprawy. Uczniowie dowiadują się, że chociaż się różnią mogą razem pracować, pomagać sobie, a nawet znajdować dobre rozwiązania w trudnych sytuacjach.

                                                                                                                          M. Pindel

  • Dzień Chłopaka-Przedszkolaka

    DNIA 30.09.2014 W PRZEDSZKOLU ODBYŁA SIĘ UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI
    DNIA CHŁOPAKA.
    DZIEWCZYNKI WRAZ Z PANIAMI ZŁOŻYŁY CHŁOPCOM ŻYCZENIA WRĘCZYŁY  UPOMINKI. NASTĘPNIE ODBYŁA SIĘ ZABAWA, W TRAKCIE KTÓREJ NIE ZABRAKŁO SŁODKIEGO POCZĘSTUNKU.
     SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM ZA PRZYGOTOWANIE PREZENTÓW I SŁODKOŚCI.

     

     

  • DZIEŃ CHŁOPAKA

    W naszej szkole 30 września obchodzono Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz z Radą Rodziców przygotował drobny poczęstunek w postaci cukierków rozdawanych w klasach każdemu chłopcu. Oprócz tego na lekcji wychowawczej w każdej klasie dziewczyny przygotowały prezenty z czego wszyscy jubilaci cieszyli się co było widać na przerwach . Samorząd Uczniowski po długich poszukiwaniach znalazł w naszej szkole rycerzy dwudziestego pierwszego wieku i tak:

    w klasie I został nim Kaceper Gdula , w klasie IIA Tomasz Zembrzuski, IIB Artur Niemas, IIIA Jakub Milewski, IIIB Adraian Abramek, IV Igor Kaszuba, V Kacper Kondra, VI Dominik Lipigórski. Wszystkim serdecznie gratulujemy i mamy nadzieje, że będziecie popularyzować i kształtować wzorce idealnego rycerza, które nadal są cenione i bestsellerowe u mężczyzn 21 wieku.

     

  • Otrzęsiny w gimnazjum

           30 września 2016 roku odbyły się  Otrzęsiny czyli przyjęcie pierwszaków do grona gimnazjalistów. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej ZSiP w Miłoradzu, gdzie swoich wychowanków, w zabawach, wspierały wychowawczynie klas pierwszych: P.Katarzyna Romaniak i P.Agnieszka Niezgoda. Okazało się, że nasi najmłodsi koledzy odznaczają się bogatym wachlarzem talentów, szczególnie tanecznych i wokalnych. Po zaprezentowaniu się pierwszoklasistów odbył się quiz sprawdzający wiedzę na temat szkoły. Była się też konkurencja muzyczna, w której nie tylko pierwszaki, ale również starsi uczniowie dobrze się bawili.

    Po zakończeniu udanych otrzęsin wszyscy rozeszli się do klas w doskonałych nastrojach.

    W tym samym dniu każda klasa ze swoim wychowawcą obchodziła Dzień Chłopaka. Były życzenia, upominki i słodycze.

  • II Memoriał Pamięci Dyrektora Krzysztofa Żołędziewskiego

    Już drugi raz w naszej szkole odbył się memoriał poświęcony tragicznie zmarłemu Dyr. Krzysztofowi Żołędziewskiemu, który przez piętnaście lat był dyrektorem naszego gimnazjum. Swoją codzienną pracą uczył nas jak być dobrymi, pełnymi pasji i zaangażowania nauczycielami oraz wychowawcami. Lubił sport i sam na co dzień starał się żyć zdrowo. W rozmowach z nami często opowiadał o swoich doświadczeniach i zainteresowaniach sportowych.  Dlatego jako sposób pamięci o Panu Dyrektorze wybraliśmy biegi przełajowe.

    W zawodach wzięły udział wszystkie klasy począwszy od kl. I SP. W każdej kategorii wiekowej na zwycięzców czekały medale.

    Ku naszej radości w tym roku w biegach przełajowych lub w marszu wzięło udział bardzo dużo pracowników naszej szkoły za co im bardzo dziękujemy. Liczymy na to, że w kolejnych latach będzie nas coraz więcej.

    Dziękujemy dzieciom i młodzieży za fantastyczną atmosferę, wychowawcom za tak liczne przybycie oraz przygotowanie dzieci do walki fair play. Panu Dyr. Andrzejowi Fijasowi za bycie z nami i wspieranie nas w tej inicjatywie. Pani Dyr. Kamili Kabatc za mobilizację grona pracowników.

     

    FINALIŚCI:

    KL. I

    I mce – Lena Kaszuba                                                                 I mce – Stanisław Majkowski

    II mce – Hania Fijas                                                                    II mce – Nikodem Orczykowski

                                                                                                           III mce – Kacper Gdula, Dorian Gdula

     

    KL. II

    I mce – Karolina Kwitnewska                                                 I mce – Wojtek Łyduch

    II mce – Agata Jakubczak                                                      II mce – Michał Spera

    III mce – Nikola Choinacka                                                    III mce – Szymon Biela

     

    KL. III    

    I mce – Natalia Wojciechowska                                            I mce – Rafał Tomczyk

    II mce – Wiktoria Wierzba                                                     II mce – Patryk Prabucki   

    III mce – Aleksandra Wiatrowska                                        III mce – Maciej Rogoziński

     

    KL. IV

    I mce – Eliza Wróbel                                                          I mce – Kacper Wieliczko

    II mce – Paulina Wiśniewska                                              II mce – Fabian Starzyński

    III mce – Marysia Gucwa                                                    III mce – Szymon Paszkowski

     

    KL. V

    I mce – Marysia Mitlewska                                                I mce – Konrad Hoog

    II mce – Paulina Kondysiak                                                II mce – Kacper Kondra

    III mce – Alicja Ligman                                                        III mce – Kamil Toczek

     

    KL. VI

    I mce – Gabrysia Wierzba                                                 I mce – Kacper Talarek

    II mce – Patrycja Gorczyca                                               II mce – Dominik Paszkowski

    III mce – Julia Jendernalik                                                III mce – Bartosz Prabucki

     

    KL. I Gimnazjum

    I mce – Kornelia Szczodrowska                                      I mce – Krystian Jasiński

    II mce – Martyna Głąb                                                     II mce – Jakub Szczypkowski

    III mce – Zuzanna Cybulak                                              III mce – Michał Magnisiak

     

    KL. II

    I mce – Nikola Furmańska                                              I mce – Mateusz Paszkowski

    II mce – Julia Owsianka                                                  II mce – Krystian Plackowski

    III mce – Kinga Żuchowska                                            III mce – Jakub Korinth

     

    KL. III

    I mce – Adrianna Nawrocka                                       I mce – Patryk Magnisiak

    II mce – Weronika Pawlak                                         II mce – Łukasz Walczak

    III mce – Oliwia Milewska                                         III mce – Karol Cybulak

     

    Nauczyciele wychowania fizycznego.                                    

     

     

  • Odwiedziny z Komendy Powiatowej Policji w Malborku

    W środę 28 września mł. asp. Katarzyna Marczyk przeprowadziła zajęcia dla dzieci z przedszkola i klas I – III szkoły podstawowej z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole, w ruchu drogowym. Dzieci poznały zasady zachowania w kontaktach z obcymi. Uczyły się też jak zachować się w kontakcie z nieznanym psem oraz jaką przyjąć postawę w sytuacji zagrożenia. Spotkanie było okazją do przypomnienia numerów alarmowych.

    Dzieci wykazały się dobrą znajomością obowiązujących zasad i przepisów. Otrzymały pochwałę od obecnego na spotkaniu I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji nadkom. Jacka Konkola. Ciekawy sposób przeprowadzenia zajęć został nagrodzony brawami i wręczeniem wykonanych przez uczniów laurek.

                                                                                                                   M. Pindel

     

  • Wycieczka klasy 3a SP

    W dniu 23 września 2016 roku klasa IIIa wybrała się na wycieczkę do Kwidzyna. Od rana wszystkim dopisywały humory, bo na wycieczkę czekaliśmy z utęsknieniem. Celem wycieczki było pogłębienie wiedzy na temat Powiśla, zamków, które budowali Krzyżacy, a nade wszystko naoczne zobaczenie Krypt Wielkich Mistrzów Zakonu Krzyżackiego. Ogromnym przeżyciem było zwiedzenie pomieszczenia w Katedrze, w której zamurowano bł. Dorotę z Mątów Wielkich. Pan Przewodnik przybliżył nam historię jej życia, za co bardzo jemu dziękujemy, bo to nasza krajanka. W Muzeum Zamkowym pogłębiliśmy wiedzę na temat Zakonu Krzyżackiego, mieliśmy okazję oglądać wspaniałe wystawy przyrodnicze z okolic Pomorza, okazy zwierząt, roślin, owadów. Kwidzyn i jego zabytki jest doskonałym miejscem do zwiedzania, zachęcamy!!!
    Zakończeniem wspaniałej wycieczki była wizyta w McDonald's, o której wszyscy marzyli. Ze względu na opady deszczu w nocy zrezygnowaliśmy z wizyty w lesie. Serdecznie dziękujemy P. Ilonie Cieplak, P. Ewie Milewskiej, P. O. Ligman oraz P. Stanisławowi Krzyżanowskiemu za miłą i wesołą wycieczkę.
     
    Wychowawca klasy IIIa
    M. Wieczorek
  • RYCERZ DWUDZIESTEGO PIERWSZEGO WIEKU

                Samorząd Uczniowski pilnie poszukuję rycerza dwudziestego pierwszego wieku. Wymagania: własna zbroja i broń. Może mieć własnego giermka. Pożądane cechy: patriotyzm, odwaga, męstwo, waleczność, szlachetność, sprawiedliwość. Koń nie wymagany. Celem takiego rycerza będzie obrona klasy wraz z innymi rycerzami oraz możliwość zasiadania przy stole dyrektorskim.


              Już 30 WRZEŚNIA przekonamy się jak wiele zalet posiada męska część naszego grona. W szranki  staną chłopcy  z klas I - VI, z każdej klasy zostanie wybrany ten jeden - idealny rycerz. Choć nie każdy wygra to już teraz wiemy,
    że najlepszych chłopaków właśnie w naszej szkole znajdziemy.

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkół i Przedszkola w Miłoradzu
    ul. Szkolna 1
    82-213 Miłoradz
  • tel. 55 271 14 26
    fax 55 271 00 29

Galeria zdjęć