Serdecznie witamy na stronie

Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu

• ZDROWYCH I WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH ŻYCZĄ KRASNALE, BIEDRONKI, PSZCZÓŁKI I MOTYLKI

• Wielkanocna niespodzianka od RADY RODZICÓW 🐣🐣🍀

Nasza Rada Rodziców zawsze chętnie uczestniczy w życiu szkoły. Wspiera nas w różnych inicjatywach oraz działaniach. Chętnie pomaga przy różnych uroczystościach czy wycieczkach. Ale i potrafi nas zaskoczyć miłą niespodzianką.

W dniu wczorajszym obdarowali nas słodkimi upominkami.

Kochana RADO RODZICÓW z całego ❤️ dziękujemy, że jesteście💐

• Drodzy Rodzice obecnych lub przyszłych przedszkolaków !

Od 2 kwietnia 2024 rozpoczyna się rekrutacja do naszego przedszkola. Wszystkich zainteresowanych rodziców prosimy o zgłoszenie chęci uczęszczania dziecka do przedszkola w roku szkolnym 2024/25

W załączniku link do pobrania karta zgłoszenia dziecka do przedszkola

• Przedszkolaki i pierwszaki witają wiosnę

21 marca przedszkolaki i uczniowie klasy pierwszej przywitali wiosnę. Mimo brzydkiej pogody dzieci maszerowały z przygotowaną wcześniej marzanną. Humorki wszystkim dopisywały. Marzanna spłonęła , a dzieci okrzykami i śpiewem przywoływały wiosnę, mamy nadzieję, że skutecznie. Niewielki deszczyk nie wystraszył nikogo.

Zadowoleni wróciliśmy do przedszkola i zajadaliśmy pyszne kiełbaski przygotowane przez panie kucharki.

Dziękujemy Radzie Rodziców za sfinansowanie poczęstunku.

• Dnia 20.03.2024 dzieci z wszystkich grup przedszkolnych miały okazję

uczestniczyć w niesamowitym wydarzeniu jakim było Kino Sferyczne.

Przedszkolaki wzięły udział w projekcjach filmowych zorganizowanych w

specjalnym namiocie. Uczestnicy mieli okazję znacznie lepiej zrozumieć

i zapamiętać wiedzę, przekazywaną poprzez atrakcyjne widoki,

niesamowite efekty dźwiękowe oraz przekonujące głosy lektorów. W

trakcie pokazu, trójwymiarowa przestrzeń zmieniała u odbiorców

wizualne i fonetyczne odczucia. Dzieci były pod ogromnym wrażeniem

• WIELKANOCNE KARTKI Z ŻYCZENIAMI.

W dniu dzisiejszym klasa 1 miała okazję poznać piękną choć już niestety zanikającą tradycję wysyłania świątecznych kartek z życzeniami. A historia jest dość długa, ponieważ pierwsze kartki wykonywali już Egipcjanie na papirusie. W Europie rozpowszechnił je pewien angielski przedsiebiorca, który zlecił znajomemu ilustratorowi zaprojektowanie owych kartek. Miał on zwyczaj słać życzenia do swoich znajomych oraz kontrahentów z okazji Świąt.Dzisiaj już takich kartek wysyła się bardzo mało, ponieważ zastąpiły je świąteczne e- maile, SMS-y, GIF-y czy emotikony w komunikatorach.A te wykonane własnoręcznie z pewnością sprawiają obdarowanemu więcej radości.Dlatego dzisiaj każdy pierwszoklasista samodzielnie wykonał taką kartkę dla wybranej przez siebie osoby.Następnie udaliśmy się na pocztę, aby zakupić koperty oraz znaczki i wysłać je do naszych rodzin czy znajomych. Niech sprawia im dużo radości 😊🥚🐣🐰L. Kwitnewska

• 1 DZIEŃ WIOSNY w kinie.

Z okazji obchodów 1 dnia wiosny kl. 4,5,6 oraz 8 wybrały się do kina na niezwykły film pt. " Cudowny Chłopak. Biały Ptak".

Film niezwykłe inspirujący ze względu na zawarte w nim treści oraz przekaz, który głęboko zapada i w sercu i w pamięci.

"Cudowny Chłopak. Bialy Ptak" to wspaniała i wzruszająca opowieść o oddawaniu życia za drugiego człowieka, konfrontacji ze złem, przyjaźni, a przede wszystkim o przesłaniu miłości, które wciąż jest aktualne i szczególnie potrzebne w dzisiejszych czasach.

• Informacja!

ŻYJ REALNIE, NIE WIRTUALNIE!Drodzy uczniowie przypominamy o trwającym konkursie na temat FONOHOLIZMU (uzależnienie od telefonów komórkowych)Przedłużamy termin oddawania prac do poniedziałku 25 marca 2024 r.Informacje o uzależnieniu znajdziecie również w załączniku na stronie naszej szkoły (pod ogłoszeniem o konkursie).Zdobywacie wiedzę o tym społecznie trudnym uzależnieniu, a przy okazji czekają na WAS atrakcyjne nagrody 😊Samorząd Uczniowski

• Żyj realnie, nie wirtualnie!

Urządzenia elektroniczne, a zwłaszcza telefony, są obecne w naszym życiu niemal przez całą dobę i stały się niezbędnym środkiem komunikacji z innymi ludźmi. Uzależnienie od telefonów (fonoholizm) staje się coraz bardziej powszechnym problemem cywilizacyjnym. Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole konkurs plastyczny „Żyj realnie, nie wirtualnie”. Uczniowie klasy II a przygotowując się do wykonania prac konkursowych poznali objawy i skutki nadużywania telefonów. Dzieci dowiedziały się z filmu edukacyjnego i zaprezentowanych materiałów, iż długotrwałe korzystanie z telefonu znacznie obniża jakość życia osoby uzależnionej, wpływa na jej zdrowie fizyczne i psychiczne. Objawy uzależnienia to między innymi:- wewnętrzny przymus korzystania z telefonu,- gry i portale społecznościowe wypełniają niemal każdą wolną chwilę,- osoba bez przerwy korzysta z telefonu, bywa, że kładzie się z telefonem do łóżka,- czeka, aż ktoś do niej napisze, zadzwoni, skomentuje wpis,- bardzo szybko odpisuje na wiadomości i komentuje wpisy innych,- czuje się samotna, przestaje rozwijać swoje pasje i zainteresowania- nie ma czasu i chęci na naukę, w związku z czym uzyskuje gorsze wyniki w nauce. Uczniowie swoimi wypowiedziami uzupełnili posiadaną wiedzę i z zapałem zabrali się do wykonywania prac plastycznych.

Test

Czwartek 28.03.2024